Warmia - Wissa 1:2

Nieznaczną porażką 1:2 zakończyli rundę jesienną piłkarze WARMII Grajewo. Nasz zespół zagrał słaby mecz i rywale, drużyna WISSY Szczuczyn, przeważali przez całe spotkanie. Zaczęło się dla WARMII pechowo, bo już w 13 minucie z kontuzją musiał opuścić boisko Marcin Arciszewski. W pierwszym kwadransie lepiej radzili sobie goście. WARMIA miała problem z dokładnością podań i wypracowaniem akcji. Ale pomimo tego, to grajewianie wyszli na prowadzenie – w 15 minucie Dawid Kondratowicz ograł niczym trampkarzy obrońców szczuczyńskiej drużyny i strzałem w róg pokonał Sztukowskiego. Po zdobyciu gola obraz gry nie uległ zmianie. Chaos w poczynaniach WARMII i przewaga WISSY, która jednak nie przekładała się na stuprocentowe okazje. Do czasu. W 34 minucie bezpańską piłkę przejął doświadczony Mariusz Łapiński, który przepięknym uderzeniem z około 30 metrów nie dał szans Święcińskiemu. Nasz bramkarz jeszcze przed przerwą opuścił boisko z kontuzją. Zastąpił go Łukasz Sobolewski.

Drugą połowę goście zaczęli okazją Tercjaka, który na nasze szczęście strzelił tuż obok bramki. W 54 minucie po faulu Kamila Randzio WISSA miała rzut wolny z lewej strony naszego pola karnego. Po dośrodkowaniu nasi obrońcy odbili piłkę, ale trafiła ona do niepilnowanego w polu karnym Pawła Wasiulewskiego, który pokonał Sobolewskiego i jak się okazało ustalił wynik meczu. W 80 minucie po jednej z nielicznych akcji w drugiej połowie WARMIA mogła wyrównać, ale Mikucki spóźnił się do świetnego podania Kondratowicza. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że na remis nie zasłużyliśmy. Graliśmy zbyt słabo. Nasza ofensywa, w której aktywny Kondratowicz nie miał większego wsparcia (z powodu kontuzji nie grał w tym meczu Arkadiusz Bogdaniuk) zbyt rzadko stanowiła zagrożenie dla WISSY. Szkoda porażki, ale z całą pewnością po solidnym przepracowaniu przerwy zimowej zespół będzie wiosną znacznie lepszy. Kto jak kto, ale trener Zawadzki sprawdził się już doskonale w roli trenera przygotowującego zespół do wiosny. Przekonaliśmy się o tym wiosną 2019 roku.

11.11.2020 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – WISSA Szczuczyn 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Dawid Kondratowicz 15′, 1:1 Mariusz Łapiński 34′, 1:2 Paweł Wasiulewski 54′

WARMIA: 12.Święciński (38′ 1.Sobolewski) –  5.Randzio (Kpt), 3.Tuzinowski, 18.Edison, 6.Stankiewicz – 15.Hołtyn (54′ 4.Mikucki), 17.Arciszewski (13′ 13.Chmielewski), 11.Śleszyński, 10.Popławski (65′ 19.Nowik), 8.Bińczak (65′ 16.Sypytkowski)  – 7.Kondratowicz

REZERWA: 1.Sobolewski – 2.Krupa, 9..Niebrzydowski, 19.Nowik, 13.Chmielewski, 16.Sypytkowski, 4.Mikucki

TRENER: Leszek Zawadzki

WISSA: 41.Sztukowski – 5.Kamienowski (Kpt), 8.Łupiński, 25.Wasiulewski, 6.Jóźwik, 9.Łapiński, 14.Korytkowski, 10.Tercjak, 17.Zambrowski, 7.Toczydłowski, 31.Dojlida (57′ 11.Buzun)

REZERWA:77.Jabłoński, 99.Tomar, 22.Twardowski, 11.Buzun, 20.Bargielski, 97.Krupiński, 16.Szaraniec

TRENER: Marcin Gałązka

Sędzia: Mateusz Skrzypko (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Bińczak, Edison, Randzio, Tuzinowski (WARMIA)