Europejski Dzień Języków w SP1

20220919_104523.jpg

Europejski Dzień Języków w SP1

26 września br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Grajewie po raz kolejny świętowano Europejski Dzień Języków. Z okazji tego święta uczniowie przygotowali plakaty, które wyeksponowano na szkolnych korytarzach, przedstawili informacje o święcie, ciekawostki o językach obcych, informacje o realizowanym projekcie Erasmus+ „Language Learning Via Literature”, który jest aktualnie realizowany. Podczas promocji projektu zachęcano wszystkich uczniów do czynnego udziału w realizacji programu Erasmus+.

Ponadto przedstawiono prezentacje o krajach partnerskich, to jest o Rumunii, Grecji, Turcji i Północnej Macedonii. Uczniowie zaprezentowali także kilka utworów muzycznych na trąbkach i syntezatorze, a także wykonali solo wybrane przez siebie utwory.

Odbył się także quiz o krajach niemieckojęzycznych, w którym uczniowie bardzo chętnie brali udział. W apelu wzięło udział 180 uczniów naszej szkoły.

Cele programowe wydarzenia to podnoszenie świadomości w zakresie bogactwa i różnorodności językowej Europy, umożliwienie uczniom prezentacji swoich umiejętności językowych, zachęcanie uczniów do udziału w projekcie Erasmus+ „Language Learning Via Literature”.

Celem ustanowienia tego wydarzenia przez Radę Europy jest uświadomienie ogółowi społeczeństwa znaczenia wielojęzyczności w Europie, pielęgnowanie różnorodności kulturowej i językowej oraz wspieranie nauki języków obcych, także poza formalnym cyklem kształcenia.

Szkolny koordynator programu Erasmus+,

Jakub Czyż

 

Aktualności

Powrót na początek strony