Park Solidarności będzie jeszcze atrakcyjniejszy

Ilustracja do artykułu Park SOlidarnosci-1.jpg

Po zakończeniu I etapu zagospodarowania Parku Solidarności nadszedł czas na kolejny. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Grajewa, ich rodzicach, a także miłośnikach jazdy na rowerze powstanie nowoczesny plac zabaw i pumptrack.

3 sierpnia br. Burmistrz Miasta Grajewo ogłosił przetarg na realizację zadania pn. „Zagospodarowanie Parku Solidarności oraz utworzenie terenów zielonych w Grajewie – etap II” w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Oś priorytetowa II Ochrona Środowiska w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.5. Poprawa jakości środowiska miejskiego nr projektu PIOS.02.05.00-00-0122/16-00.

Etap II składa się z dwóch części. Pierwsza to inwestycja pn.: „Budowa placu zabaw oraz strefy rodzinnej na terenie Parku Solidarności w Grajewie”. Zadnie zrealizowane zostanie w trybie „zaprojektuj-wybuduj”. Zgodnie z założeniami do dyspozycji mieszkańców będzie ogrodzony plac z urządzeniami rekreacyjno – sportowymi o powierzchni około 1600 m2 wraz ze strefą rodzinną, gdzie powstaną m.in.:  trzy altany i miejsce na ognisko. Nie zabraknie też ławek i stołów, koszy na śmieci czy stojaka na rowery i tablicy informacyjnej. W ramach drugiej części, na terenie Parku Solidarności, powstanie tor rowerowy typu pumptrack. Do dyspozycji dla miłośników wyczynowej jazdy rowerowej, jazdy na deskorolce czy rolkach będzie tor długość ok. 160,0 mb. Znajdzie się na nim m.in. 16 przeszkód typu mulda  oraz 3 profilowane zakręty typu banda.

Na realizację obu części wykonawcy będą mieć 90 dni od momentu podpisania umowy. Na składanie swoich ofert zainteresowane firmy mają czas do 20 sierpnia 2020r.

Aktualności

Powrót na początek strony