WARMIA - WISSA 3:1

DSC08724.JPG

Piłkarze WARMII Grajewo w sobotnie popołudnie przed własną publicznością w dobrym stylu pokonali 3:1 WISSĘ Szczuczyn. Po wysokiej wygranej 8:0 z DĘBEM Dąbrowa Białostocka zapowiadałem dwa znacznie trudniejsze mecze z KS Michałowo i WISSĄ. Tymczasem nasz zespół w tych dwóch spotkaniach zdobył komplet punktów!

 

Do sobotniego meczu grajewianie przystąpili bez Łukasza Wojno, który miał służbę i nie udało mu się uzyskać zwolnienia z pracy. Tym samym zabrakło w naszym składzie nominalnego napastnika. Trener Kamil Randzio w tej sytuacji zdecydował się powierzyć grę w ataku Pawłowi Kossykowi a ten - jak się okazało -  został bohaterem spotkania!

 

Mecz poprzedziła minuta ciszy, poświęcona zmarłemu Jerzemu Bernatowiczowi – byłemu członkowi Zarządu naszego Klubu.

 

Już w 1 minucie Jastrzębski strzelił obok bramki Filipa Święcińskiego, ale kolejne minuty to był już popis gospodarzy. W 4 minucie Bartosz Bukowski znakomicie wykończył podanie od Pawła Kossyka a po dwóch minutach doskonałe dośrodkowanie Dawida Skalskiego na gola zamienił Kossyk. Tak szybko zdobyte dwa gole zaskoczyły zarówno gości jak i ... nasz zespół, który nieco oddał inicjatywę rywalom i w 25 minucie po błędzie naszej defensywy Tercjak w doskonałej sytuacji posłał piłkę ponad bramką WARMII. W 35 minucie jeszcze jedną okazję miał Bartek Bukowski, który jednak strzelił zbyt wysoko. Na przerwę nasz zespół schodził do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

 

W drugiej połowie goście ambitnie atakowali, ale obrona WARMII unikała błędów. W 73 minucie indywidualna akcja Bińczaka zakończyła się faulem na naszym zawodniku w polu karnym WISSY, jednak sędzia Rutkowski nie dopatrzył się nieczystego zagrania obrońców. Nawiasem mówiąc, po przerwie arbiter meczu nie przypominał tego, który sędziował w pierwszej połowie – sporo błędów i „szastanie" żółtymi kartkami wprowadziło dużo zdenerwowania na grajewskich trybunach, które w ostrych słowach komentowały pracę sędziego. Trzy minuty po akcji Bińczaka świetnie pokazał się Mariusz Łapiński, który doskonale zagrał do Kossyka a ten ze stoickim spokojem strzelił w długi róg bramki Gostomskiego, podwyższając wynik na 3:0 dla WARMII.

WISSA nie rezygnowała i niedługo później po pięknym strzale Dzięgielewskiego piłka trafiła w poprzeczkę naszej bramki. W 83 minucie bliski trafienia był aktywny w tym meczu Jan Bińczak, ale jego strzał był minimalnie niecelny.

Tuż przed końcem meczu sędzia Rutkowski dopatrzył się faulu w naszym polu karnym, co na koniec jeszcze bardziej wzburzyło publiczność. Jedenastkę na gola zamienił Marcin Świderski i niedługo potem mecz został zakończony.

 

Kolejne spotkanie WARMIA zagra już w najbliższą środę 31 maja o godzinie 18:00. Na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie zmierzymy się ze SPARTĄ 1951 Szepietowo.

 

Skrót z meczu oraz wypowiedzi trenerów: https://youtu.be/oqV0_6VM8Pw

27.05.2023 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – WISSA Szczuczyn 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Bartosz Bukowski 4′, 2:0 Paweł Kossyk 6′, 3:0 Paweł Kossyk 76′, 3:1 Marcin Świderski (rzut karny) 90′ + 2′

WARMIA: 12.Święciński –  4.Mikucki, 72.Kosikowski, 18.Edison (Kpt), 6.Śleszyński – 71.Bińczak (85′ 9.Guzowski), 7.Łapiński, 16.Bukowski, 11.Skalski, 19.Polak (67′ 13.Wójcicki) – 8.Kossyk (89′ 21.Nikolaichuk)

REZERWA: 1.Mysiewicz – 5.Randzio, 77.Zarzecki, 88.Mingielewicz, 13.Wójcicki, 20.Stawiecki, 21.Nikolaichuk, 9.Guzowski

TRENER: Kamil Randzio

WISSA: 12.Gostomski – 3.Wasilewski (85′ 15.Kiarszys), 4.Modzelewski, 5.Dziuba, 22.Dzięgielewski, 8.Świderski, 9.Jastrzębski, 10.Tercjak (Kpt) (90′ 24.Myśliński), 7.Tavdgiridze (71′ 11.Nowakowski), 21.Bazhan, 98.Gietek

REZERWA: 24.Myśliński – 11.Nowakowski, 15.Kiarszys, 41.Kravchuk, 14.Korytkowski, 28.Cychol

TRENER: Marcin Gałązka

Sędzia: Jakub Rutkowski (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Kossyk, Święciński, Skalski, Śleszyński (WARMIA), Gietek, Modzelewski (WISSA)

Zdjęcia: Adam Dziejma (Grajewo Dawniej i Dziś/Facebook)

 

 

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.pl

http://facebook.com/warmia

http://www.youtube.com/c/KSWARMIAGrajewo

Aktualności

Powrót na początek strony