KRYPNIANKA - WARMIA 0:2

Po słabym starcie na początku nowego sezonu rozgrywek IV ligi podlaskiej piłkarze WARMII Grajewo odnieśli trzecie z kolei zwycięstwo. W niedzielne popołudnie grajewianie pokonali na wyjeździe doskonale spisujący się w tym sezonie zespół KRYPNIANKI Krypno 2:0. To drugi mecz pod wodzą trenera Leszka Zawadzkiego i drugi wygrany bez straty gola.

Już w 10 minucie kapitalną okazję do zdobycia prowadzenia miał Dawid Kondratowicz. Nasz napastnik świetnie odebrał piłkę obrońcom gospodarzy, minął bramkarza i mając przed sobą pustą bramkę posłał futbolówkę obok słupka. W 25 minucie po błędzie naszej obrony w doskonałej sytuacji znalazł się Snarski, ale jego strzał z pola karnego kapitalnie obronił Łukasz Sobolewski. Nasz bramkarz w ostatniej chwili zastąpił przewidzianego do gry w tym meczu Filipa Święcińskiego, który jest lekko przeziębiony. Tak jak Filip w poprzednich meczach, tak i Łukasz spisał się bardzo dobrze. Po niewykorzystanej sytuacji przez Kondratowicza w szeregi naszego zespołu wdarło się trochę zdenerwowania a gospodarze potwierdzali, że ich wysoka pozycja w tabeli jest w pełni zasłużona. Kiedy oba zespoły szykowały się już na przerwę rzut wolny z lewej strony boiska wykonywał Marcin Mikucki. „Miki" dostrzegł nieco wysuniętego ze swojej bramki Magnuszewskiego i kapitalnym lobem zdobył prowadzenie dla WARMII.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu pięknym strzałem popisał się wprowadzony po przerwie Popławski. KRYPNIANKA wytrwale atakowała, ale gola strzeliła WARMIA. W 75 minucie po dośrodkowaniu Mikuckiego z prawej strony boiska i błędzie defensywy gospodarzy, właśnie Popławski będąc tyłem do bramki posłał piłkę do siatki i jak się okazało ustalił wynik meczu na 2:0 dla grajewian. W 83 minucie znów kapitalną okazję miał Kondratowicz i znów posłał piłkę obok słupka – to nie był dzień Dawida... Końcowe minuty to heroiczna walka gospodarzy o zmianę wyniku. W 87 minucie Kaczyński trafił w poprzeczkę naszej bramki a dwie minuty później po rzucie rożnym i ogromnym zamieszaniu w naszym polu karnym przed utratą gola uratował nas słupek. Tym razem nie powtórzyła się jednak sytuacja z ubiegłorocznego meczu, gdy KRYPNIANKA w doliczonym czasie gry doprowadziła do remisu. Nasi piłkarze nie dali sobie strzelić gola i wygrali mecz na trudnym terenie.

W nadchodzącym tygodniu WARMIĘ czeka dwumecz z HETMANEM Białystok. Najpierw w środę 16 września o 16:15 spotkamy się z białostockim zespołem w 1/16 Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego a w sobotę 19 września o 15:00 w ligowym meczu. Oba spotkania odbędą się w Grajewie na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego.