Spotkanie międzynarodowe dotyczące rewitalizacji

IMG_8538.JPG

Dziś (12 stycznia 2021 r.) Burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski wziął udział w telekonferencji z ekspertami włoskimi z Turynu, zorganizowanej w ramach projektu pn. „Nasze Grajewo model wspólnotowego zarządzania rewitalizacją z wykorzystaniem doświadczeń Turynu”.


W trakcie spotkania omówiono działania w obszarze rewitalizacji oraz wymieniono się doświadczeniami w tym zakresie. Burmistrz oraz członkowie Grupy Inicjatywnej, powołanej w ramach projektu, zaprezentowali materiały filmowe obrazujące realizację inwestycji w Parku Solidarności oraz opowiedzieli o utworzeniu Centrum Organizacji Pozarządowych w budynku w parku przy ul. Wojska Polskiego 61. Eksperci z Włoch natomiast opowiedzieli o tym jak angażują mieszkańców, w tym młodzież w działania służące rewitalizacji w ich miejscowości.

Przypomnijmy, że Miasto Grajewo uczestniczy we wspomnianym projekcie od października 2018 r. Kolejne wspólne spotkanie międzynarodowe dotyczące działań rewitalizacyjnych zaplanowano na początek kwietnia tego roku. Więcej o współpracy Miasta Grajewo z Turynem TUTAJ.

 

 

 

Aktualności

Powrót na początek strony