Echa wydarzeń w SP 4

z życia SP 4 (3).jpeg

Obchody Narodowego Święta Niepodległości
W tym roku mimo epidemii koronawirusa w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie odbyły się obchody 102. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Program obchodów obejmował następujące działania:
 - udział delegacji „Czwórki” w miejskich obchodach Święta Niepodległości poprzez złożenie wiązanek kwiatów przed Obeliskiem poświęconym zamordowanym w styczniu 1945 roku w Kosówce mieszkańcom miasta oraz przy Pomniku Żołnierza Górnika na Cmentarzu Komunalnym. Ponadto nasi pracownicy brali udział w mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej;
- przez kilka dni w oddziałach przedszkolnych  „Biedronki”,  „Muchomorki”, „Skrzaty” i „Słoneczka” odbywały się zajęcia przybliżające dzieciom szereg  istotnych faktów historycznych związanych z Polską;
- zajęcia tematyczne o Niepodległej w klasach I-VIII;
- „Wiwat NIEPODLEGŁA!” - oddanie hołdu Ojczyźnie przez uczniów klasy II b i wychowawczynię p. Monikę Kuryś poprzez wyeksponowanie symbolów i barw narodowych (flag, godła, strojów biało-czerwonych) w domach, a jeden z uczniów 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości spędził w Warszawie, by osobiście wziąć udział w obchodach tego wielkiego święta;  
- wykonanie przez uczniów klas IV a i IV b wraz z p. Alicją Deresz projektu z języka angielskiego „Poland is cool!”. Młodzi designerzy wykazali się super pomysłami projektując pamiątki z Polski dla obcokrajowców;
- udział uczniów, rodziców i nauczycieli w konkursie „Dyktando na Święto Niepodległości” proponowanym przez serwis dyktanda.pl za symboliczną złotówkę przeznaczoną na cel charytatywny.

Podziękowania
W imieniu czytelników dziękujemy Radzie Rodziców przy SP 4 w Grajewie za ufundowanie zakupu lektur szkolnych do klas I-VIII do biblioteki szkolnej.
Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie za umożliwienie udziału w spotkaniu autorskim online z Joanną Olech – pisarką książek dla dzieci i młodzieży.
Katecheci i bibliotekarze - organizatorzy akcji „Kredki dla Afryki” i „Chcę, żebyś przeczytał moją książkę” składają podziękowania uczniom, rodzicom i nauczycielom za ofiarowane przybory szkolne dla dzieci z Afryki oraz książki do biblioteki szkolne.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Dziecięcy świat po części utkany jest z baśni i bajek. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych i dużych. Zgłębiając tę skarbnicę mądrości, czerpiemy z niej stale, bowiem bajkowy świat nie przemija i chętnie do niego wracamy. Nie dziwi więc fakt, że bajki i baśnie doczekały się swojego święta. Pod datą 5 listopada w kalendarzu świąt nietypowych odnajdziemy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – WALTA DISNEY’A. Ten wyjątkowy dzień przedszkolaki wraz z wychowawczyniami uczciły poprzez odśpiewanie bajkowego hymnu pt. „Witajcie w nasze bajce”, przebranie za postaci z bajek, zabawy, konkursy, zagadki, kalambury, układanie puzzli, tańce, rozpoznawanie tytułów na podstawie fragmentów i rekwizytów, głośne czytanie bajek wypożyczonych z biblioteki szkolnej, rysowanie i kolorowanie ulubionych bohaterów oraz odgrywanie ról w teatrzyku pacynkowym. Dzień ten dostarczył naszym przedszkolakom wiele radości.

Konkurs „Tajemnice różańcowe”
W październiku, jak co roku, w naszej szkole odbył się konkurs religijny poświęcony Matce Bożej i pięknej modlitwie różańcowej zorganizowany przez zespół katechetów. Tym razem nasi uczniowie mieli za zadanie przedstawić graficznie jedną z 20 tajemnic różańcowych. Uczniowie przesłali ponad 100 prac. Komisja w składzie: p. Beata Dawid. – przewodnicząca, p. Dorota Lekenta, p. Sabina Łempicka i ks. Albert Lubak – członkowie przyznała  następujące nagrody i wyróżnienia:  
Nagroda specjalna – Julia Renkiewicz kl. III a
W KATEGORII KLAS I – III
I miejsce – Martyna Akacka kl. III b, Ilona Damięcka kl. III b, Maria Lewczuk kl. III c, Szymon Dobrzycki kl. III a
II miejsce – Hubert Klimaszewski kl. I c, Mateusz Mazurek kl. II c, Gabriel Kuizinas kl. II c, Łukasz Ratajczak kl. III a
III miejsce – Maria Zadrożna kl. III a, Karolina Dobrydnio kl. III b, Irena Zajkowska kl. II b, Nikodem Ciskowski kl. II c
Wyróżnienie – Antonina Milewska kl. I b, Paweł Kozikowski kl. I b, Bartosz Kalinowski kl. II c, Bartosz Surażyński kl. III a
W KATEGORII KLAS IV – VI
I miejsce – Maja Uziębło kl. VI a, Antoni Wasilewski kl. IV b,
II miejsce – Emilia Muczyńska kl. IV b, Aleksandra Nitkowska kl. VI a
III miejsce – Paweł Święćkowski kl. IV b, Krystian Kwiesielewicz kl. IV b
Wyróżnienie – Angelika Brakoniecka kl. VI a, Maja Piękna VI a
W KATEGORII KLAS VII – VIII
I miejsce – Lena Poniatowska kl. VIII b, Szymon Pawelski kl. VIII a
II miejsce – Justyna Modzelewska kl. VIII c, Maja Chylińska kl. VIII a, Sandra Kubicka kl. VIII b, Maja Ziobroniewicz kl. VII e
III miejsce – Julia Kuczyńska kl. VIII b, Magda Zagórska kl. VIII a, Dominika Pyzder kl. VIII b, Bruno Poniatowski kl. VII e
Wyróżnienie – Igor Borawski kl. VIII b, Monika Ramatowska kl. VIII c, Szymon Ruszczyk kl. VIII a
Galeria nagrodzonych prac jest opublikowana na stronie internetowej szkoły.

Projekt edukacyjny „Umiem pływać”
Uczniowie klasy III a uczestniczą w projekcie edukacyjnym „Umiem pływać” koordynowanym przez p. Tomasza Chylińskiego, a realizowanym na Pływalni Miejskiej w Grajewie. Projekt potrwa do 7 grudnia 2020 roku. Zajęcia te umożliwiają nabycie podstawowych umiejętności pływania, są doskonałą formą promującą zdrowy i aktywny styl życia, wpływają pozytywnie na prawidłową postawę ciała i relacje z rówieśnikami, rozwijają  sprawność fizyczną.  Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, a uśmiech ciągle gości na ich twarzach.



Więcej: sp4.grajewo.com
Zapraszamy - SP 4 Grajewo

Aktualności

Powrót na początek strony