Warmia - MOSP 3:1

IMG_6273.jpg

Na inaugurację rundy wiosennej rozgrywek podlaskiej IV ligi piłki nożnej w sobotę 12 marca WARMIA Grajewo przed własną publicznością pokonała MOSP Białystok 3:1. Grajewianom zwycięstwo nie przyszło łatwo. Goście od początku meczu potwierdzili, że ich zwycięstwa notowane w zimowych meczach sparingowych (m.in. PROMIEŃ Mońki 3:1, WISSA Szczuczyn 4:0,  KS Michałowo 7:2 i TUR Bielsk Podlaski 3:0) nie były dziełem przypadku. Złożony z młodych piłkarzy zespół trenera Piotra Szydłowskiego trenuje pięć razy w tygodniu, zawodnicy od kilku lat uczą się w szkole sportowej grając w niemal niezmienionym składzie i to przynosi efekty. Na znakomicie przygotowanym przez pracowników grajewskiego MOSiR boisku od pierwszych minut spotkania ekipa z Białegostoku prezentowała się bardzo dobrze i w 10 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Fabian Leonowicz pokonał Święcińskiego. Dziesięć minut później Mateusz Karol był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale na nasze szczęście nie wykorzystał dogodnej okazji. Pierwsze pół godziny meczu przeważali goście, ale WARMIA w końcu ułożyła swoją grę. W 31 minucie okazje mieli Kondratowicz a po chwili Dzierzgowski. Wreszcie w 37 minucie podanie Kondratowicza świetnym strzałem z pierwszej piłki zamienił na wyrównującego gola Paweł Kossyk. Dwie minuty później po bardzo dobrym dośrodkowaniu Dawida Skalskiego z rzutu rożnego Dawid Kondratowicz popisał się precyzyjnym uderzeniem głową i piłka tuż przy słupku wpadła do bramki gości. Te dwie minuty wyprowadziły WARMIĘ na prowadzenie, które nasz zespół utrzymał do przerwy.

 

Goście nie rezygnowali i niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Karol, ale Święciński obronił. W 72 minucie po rzucie rożnym obrońca MOSP zagrał piłkę ręką w polu karnym, sędzia jednak nie zareagował i po szybkim kontrataku znów najgroźniejszy w zespole MOSP Mateusz Karol był sam na sam z naszym bramkarzem, nie wykorzystując jednak kapitalnej sytuacji. Kiedy wydawało się już, że końcowe minuty będą niezwykle emocjonujące (jesienny mecz w Białymstoku wygrał MOSP po bramce zdobytej w doliczonym czasie gry) w 86 minucie wprowadzony na boisko zaledwie minutę wcześniej Igor Duchnowski przejął dalekie podanie od Maliszewskiego i mimo asysty obrońców gości pokonał bramkarza ustalając wynik na 3:1 dla WARMII. W końcówce spotkania w naszym zespole zadebiutował kolejny wychowanek Akademii Piłkarskiej naszego Klubu Arkadiusz Mazurek. Pierwszy raz w barwach naszego zespołu zagrali też dwaj zawodnicy, którzy w zimowej przerwie dołączyli do WARMII – Mateusz Maliszewski i Dawid Skalski. Obaj spisali się bardzo dobrze zaliczając asysty bramkowe.

 

Nasz zespół zasłużył na brawa. Pomimo utraty bramki na początku meczu wygraliśmy spotkanie z silnym przeciwnikiem, który na pewno wiosną będzie groźny dla faworytów podlaskiej IV ligi. W drugiej kolejce rundy wiosennej  WARMIA zagra w Wasilkowie z tamtejszym KS a przed własną publicznością nasza drużyna wystąpi w sobotę 26 marca o 15:30 w meczu z KS Michałowo.

 

Sobotni mecz z MOSP uświetnił występ grajewskiej grupy cheerleader’ek WarmYa Angels, które zaprezentowały swój taniec przed spotkaniem i w jego przerwie.  

 

Skrót ze spotkania i pomeczowe wypowiedzi trenerów: https://youtu.be/3YvCyZFW96A

 

12.03.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – MOSP Białystok 3:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Fabian Leonowicz 10′, 1:1 Paweł Kossyk 37′, 2:1 Dawid Kondratowicz 39′, 3:1 Igor Duchnowski 86′

WARMIA: 12.Święciński – 6.Śleszyński, 8.Edison, 15.Tuzinowski, 17.Maliszewski – 13.Hołtyn (88′ 3.Mazurek), 16.Chmielewski (89′ 2.Bukowski), 8.Kossyk, 11.Skalski,  9.Kondratowicz – 7.Dzierzgowski (Kpt) (85′ 19.Duchnowski)

REZERWA: 1.Sobolewski – 5.Randzio, 3.Mazurek, 4.Mikucki, 10.Nikolaichuk, 2.Bukowski, 19.Duchnowski

TRENER: Leszek Zawadzki

MOSP: 1.Piećko – 5.Zabłocki (67′ 17.Kapla), 3.Grabarz (Kpt), 6.Mularczyk, 7.Bućko, 4.Buchowski – 9.Leonowicz (70′ 18.Wołosik), 11.Tsishkin, 15.Klich (82′ 14.Wilczewski), 16.Charkiewicz, 10.Karol

REZERWA: 12.Pietroczuk – 2.Kuźmicki, 14.Wilczewski, 17.Kapla, 18.Wołosi

TRENER: Piotr Szydłowski

Sędzia:Radosław Jemielity (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Tuzinowski (WARMIA)

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.pl

http://facebook.com/warmia

http://www.youtube.com/c/KSWARMIAGrajewo

Aktualności

Powrót na początek strony