BIEG TROPEM WILCZYM w maju

Bieg Tropem Wilczym.png

W kalendarz wydarzeń Miasta Grajewo już od wielu lat wpisany jest Bieg Tropem Wilczym, który każdego roku odbywał się w naszym mieście w okolicach daty 1 marca, kiedy to przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku – z powodu sytuacji i obostrzeń związanych z pandemią – termin Biegu Tropem Wilczym został przeniesiony na 16 maja 2021 r.

Miasto Grajewo podpisało już stosowną umowę z Fundacją Wolność i Demokracja w Warszawie, która jest pomysłodawcą Biegu. Więcej informacji dotyczących organizacji Biegu podamy Państwu w stosownym czasie, bliżej daty zaplanowanego wydarzenia.


Dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w 2011 r. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych również w Grajewie.

Aktualności

Powrót na początek strony