Pół tuzina goli w Grajewie

Mecz Warmia Grajewo - Wigry Suwałki.JPG

Aż sześć bramek obejrzeli kibice grajewskiej Warmii w pierwszym wiosennym meczu z udziałem publiczności w IV lidze piłkarskiej. Gospodarze 6 : 0 pokonali Wigry II Suwałki. Poza bramkami cieszyła też dobra gra miejscowych. Do tego miłą oprawę stworzyła grupa cheelerderek WarmYa Angels dając efektowny występ.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem minutą ciszy uczczono pamięć Edwarda Masłowskiego – wieloletniego członka Komisji Rewizyjnej oraz Ryszarda Rafałko – byłego zawodnika klubu.

Pierwsze dwadzieścia minut, to wyrównana gra z obu stron. Pierwsza groźna akcja w 7 minucie kończy się ładnym strzałem Tomasza Dzierzgowskiego i dobrą obroną bramkarza gości. Dwie minuty później Filip Święćński pokazał duże umiejętności po strzale Sebastiana Zackiewicza. Kilka minut później po fatalnym błędzie obrony nie trafia on do pustej bramki Warmii. W 20 minucie po rzucie wolnym Arkadiusza Bogdaniuka piłkę głową niemal  z linii końcowej boiska zagrywa w pole karne Mateusz Tuzinowski, a Maciej Krupa pewnie kieruje ją do siatki. Od tego momentu gospodarze często goszczą na polu karnym suwalczan. W 27 minucie silny strzał Bogdaniuka broni Piotr Słowikowski.  Kilka minut później błąd obrony gości bezlitośnie wykorzystuje Dzierzgowski strzelając swą pierwszą bramkę. W odpowiedzi kontra rywali koczy się strzałem tuż obok słupka Łukasza Racisia.  Goście mogli zmienić wynik w 42minucie, ale błąd obrony nie wykorzystał Zackiewicz.

Po przerwie gospodarze nie zadowolili się prowadzeniem i przystąpili do ataku. Efektem piękna akcja Bogdaniuka prawa stroną, zagranie w pole karne, a tam pewnie strzela do bramki Piotr Chyliński. Za chwilę strata piłki na środku boiska gości, futbolówkę przechwytuje Dzierzgowski. Jednak jego uderzenie pewnie łapie bramkarz. W 67 minucie piłkę na własnej połowie przechwytuje ten sam zawodnik. Popędził na bramkę rywala mijając po drodze obrońców i bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Pięć minut później w pole karne zagrywa Marcin Mikucki, a Tomek strzela swą trzecią w tym spotkaniu bramkę. Kilka minut przed gwizdkiem Rafał Hołtyn odbiera piłkę obrońcy i silnie uderza na bramkę. Dobrze jednak interweniuje bramkarz rywali. Jednak był on bezradny przy kolejnej akcji Hołtyna, który tym razem pewnie wykorzystał kolejny błąd obrony rezerw Wigier i ustalił wynik meczu.

Tak wysokie zwycięstwo bardzo cieszy. Do tego poparte skuteczną i dobrą grą. To dobrze prognozuje przed wyjazdowym meczem Z MKS Mielnik. A kibice w Grajewie zobaczą swych ulubieńców w środę26 maja w meczu ze Spartą 1951 Szepietowo.

WJ

WARMIA GRAJEWO – WIGRY II SUWAŁKI 6 : 0 (2:0).

Bramki: Tomasz Dzierzgowski – 31, 67, 72, maciej Krupa – 20, Piotr Chyliński – 52, Rafał Hołtyn 87.

WARMIA: Święćkowski – Krupa, Domurat (62 Koniecko), Randzio, Chyliński (62 Popławski), Dzierzgowski, Bińczak 73 Hołtyn), Bogdaniuk (69 Chmielewski), Arciszewski (69 Mikucki), Edison, Tuzinowski. Trener: Leszek Zawadzki.

WIGRY II: Słowikowski – Milewski (73 Szczerbowski), Kozłowski (57 Naglik), Łada, Zackiewicz, Rytelewski, Romatowski (84 Bogdanowicz), Górny, Kubrak, Racis (88 Rutkowski), Śliwiński. Trener: Mariusz Cieślukowski.

Żółte kartki:Domurat, Chyliński, Tuzinowski (Warmia).

Sędziowali: Maciej Nowacki jako główny oraz Kamil Niewiński i Agnieszka Dobrzyńska (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN.