Dzień Misia w SP 4

Dzień Pluszowego Miasia w SP 4 (15).jpg

GRUPY PRZEDSZKOLNE „SŁONECZKA” i „SKRZATY”

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy – informują wychowawczynie. Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto, dlatego też dzieci poznały jego historię. W tym wesołym dniu na przedszkolaki czekało wiele atrakcji, dzieci brały udział w różnych zabawach ruchowych, zabawach z chustą animacyjną i balonami, konkursach, quizach, zgadywankach. Wykonały też kilka prac plastycznych „Miś z rolki papieru”, misiowe nakrycia głowy oraz maski, niedźwiedź z wykorzystaniem plasteliny, kukiełki do zabaw paluszkowych, wspólnie też recytowały i śpiewały piosenki o misiach. Dzieciom spodobała się fotobudka z misiami, przy której chętnie pozowały do zdjęć.


GRYPY PRZEDSZKOLNE „BIEDRONKI” i „MUCHOMORKI”
Światowy Dzień Pluszowego Misia – najmilszej zabawki, najlepszego przyjaciela dzieci i niezastąpionej przytulanki przy zasypianiu – ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. 25 listopada dzieci z grup „Biedronki” i „Muchomorki” zostały zaproszone przez wychowawczynie do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Rozpoczęliśmy od zapoznania się z historią święta oraz przypomnienia najsławniejszych misiowych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Były też inne atrakcje: gimnastyka z misiem, zabawy przy misiowych przebojach, zagadki związane z misiami i konkurs „Co wiemy o misiach?” Wykonaliśmy też wiele ciekawych prac plastycznych, których głównym bohaterem był miś. Ten dzień był wyjątkowy – pełen wrażeń i wzruszeń. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.


IMPREZA CZYTELNICZA „MISIOWE URODZINY”
„Misiowe urodziny” – pod takim hasłem odbyła się impreza czytelnicza w oddziale przedszkolnym „Biedronki” z okazji Międzynarodowego Dnia Misia przygotowana przez p. L. Pietrzykowską.
Program obejmował:
• Pokaz prezentacji multimedialnej „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” dla przedszkolaków.
• „W Misiolandii” – prezentacja misiów przyniesionych przez przedszkolaków.
• „Jak należy dbać i szanować misiowe zabawki ?” – pogadanka.
• Wystawa książek „Misiowe lekturki”.
• Wysłuchanie bajeczki „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”.
• Wyjaśnienie określenia „misiowy uścisk”, przez który wyrażamy swoją sympatię i przyjaźń do innych osób.
• „Mój miś” – rysowanie i kolorowanie misiowych przytulanek.
• Słuchanie piosenek o misiach połączone z tańcami.
• Wręczenie dyplomów „Przyjaciel Pluszowego Misia” dla dzieci.


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASIE III B
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie, wszystkie obchodzą swoje święto 25 listopada. Nie zapomnieli o tym uczniowie klasy III b pomimo, że lekcje prowadzone są zdalnie. Świętowanie rozpoczęli już 24 listopada. Na lekcjach uczniowie prezentowali swoje misie i opowiadali o nich. Każdy miś był inny, ale wszystkie piękne i wyjątkowe. Jak stwierdziły dzieci, to prawdziwy towarzysz zabaw i przyjaciel, do którego w każdej chwili można się przytulić. Na zajęciach uczniowie poznali również historię powstania maskotki, a także lepili misie z plasteliny. Kolejnego dnia misie towarzyszyły uczniom podczas wszystkich zajęć. Lekcje spędzone z misiami były pełne uśmiechu i radości. Wychowawczyni – p. E. Sarnacka.


Więcej: sp4.grajewo.com


Zapraszamy - SP 4 Grajewo

Aktualności

Powrót na początek strony