Niepodległa do Hymnu 2020 - dołącz do akcji!

hymn.png

Pomimo obostrzeń epidemiologicznych Biuro Programu "NIEPODLEGŁA" chce podtrzymać tradycję śpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" i zachęca, by w tym roku śpiewać w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub z zachowaniem zasad dystansu społecznego jeśli wytyczne służb w danym regionie na to pozwolą. By to ułatwić zachęca wszystkie stacje radiowe i telewizyjne by 11 listopada w samo południe wyemitowały „Mazurka Dąbrowskiego”, aby każdy mógł w domu zaśpiewać hymn państwowy. Namawia też by dzieci nauczyły się grać na instrumentach muzycznych hymn i spróbowały go wykonać wraz z domownikami.

Więcej informacji oraz materiały do pobrania TUTAJ

11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, płynący z setek gardeł i serc. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.

Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku – śpiewaliśmy wspólnie od Bałtyku po szczyty gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, w kraju i za granicą miliony Polaków i przyjaciół Polski znów połączyło się w jedną, biało-czerwoną rodzinę. 

Zobacz jak Miasto Grajewo w 2019 r. przystąpiło do zadania:
https://www.facebook.com/GrajewoMiasto/posts/2740453439312925

Na podstawie materiałów: BIURA PROGRAMU "NIEPODLEGŁA"

Aktualności

Powrót na początek strony