SPARTA - WARMIA 0:1

W swoim przedostatnim tegorocznym meczu WARMIA Grajewo pokonała w Augustowie SPARTĘ 1:0. Zwycięstwo nad niżej notowanym w tabeli KEEZA IV ligi podlaskiej przeciwnikiem nie przyszło naszej drużynie łatwo. Mecz odbył się na sztucznej nawierzchni a trenujący na niej na co dzień gospodarze czuli się w tych warunkach znacznie lepiej niż grajewianie.

Początek meczu stał pod znakiem wyrównanej gry. Piłkarze SPARTY w pierwszym kwadransie meczu próbowali zaskoczyć Święcińskiego strzałami z dystansu, ale nasz bramkarz bronił bardzo pewnie. Już po 15 minutach gry boisko z kontuzją opuścił Bogdaniuk i to nieco pokrzyżowało szyki naszemu zespołowi. W pierwszej połowie WARMIA stworzyła sobie zaledwie dwie sensowne okazje do zdobycia gola – obie za sprawą Kondratowicza. W 25 minucie Kaminski ze SPARTY trafił w poprzeczkę naszej bramki a kilka minut przed przerwą w doskonałej sytuacji przestrzelił Olgierd Salik.

Drugą połowę dobrze zaczęli gospodarze, ale nasz zespół przebudził się i wreszcie zaczął konstruować lepsze, niż w pierwszej odsłonie meczu akcje. W 55 minucie po jednej z nich Bińczak wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu, grający po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce 17-letni Rafał Hołtyn mocno strzelił na bramkę a piłka po rykoszecie wpadła do siatki. To pierwsza bramka w ligowym meczu seniorów pochodzącego z Prostek wychowanka trenera Kamila Randzio i naszej Akademii Piłkarskiej, mającego za sobą też grę w młodzieżowych zespołach POJEZIERZA. To obok Kondratowicza drugi zawodnik, który trafił do naszego Klubu dzięki świetnej współpracy z sąsiednim POJEZIERZEM Prostki.

 

Chwilę po objęciu prowadzenia w doskonałej sytuacji przestrzelił Kondratowicz. Do końca meczu nasz zespół przeważał i mógł pokusić się o kolejne gole – blisko ich zdobycia byli zwłaszcza Kondratowicz i Edison. W końcowych minutach ambitni gospodarze mieli okazje po rzutach wolnych bardzo dobrze egzekwowanych przez Kaminskiego. Święciński nie dał się jednak zaskoczyć i odnieśliśmy zwycięstwo. SPARTA pokazała się z dobrej strony i wygrana nie przyszła WARMII łatwo, tym bardziej trzeba cenić trzy punkty zdobyte w Augustowie.

 

Przed WARMIĄ ostatni mecz rundy jesiennej – w środę 11 listopada, niestety bez publiczności, nasz zespół podejmie WISSĘ Szczuczyn.

Skrót z meczu: https://youtu.be/kkFGSfMkZP0

 

07.11.2020 Augustów, boisko ze sztuczną nawierzchnią stadionu CSiR

SPARTA Augustów – WARMIA Grajewo 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Rafał Hołtyn 55'

SPARTA: 30.Wróblewski - 13.Niedźwiecki, 19.Dzienis, 17.Szybajko, 15.Kaminski, 14.Zaniewski (Kpt) (31' 3.Ziarko), 2.T.Stasiński, 11.P.Stasiński, 8.Masiejczyk, 16.Salik, 7.Sałata

REZERWA:1.Jurewicz, 6.Jasiński, 3.Ziarko, 4.Harasim,

WARMIA: 12.Święciński –  5.Randzio (Kpt), 3.Tuzinowski, 18.Edison, 6.Stankiewicz –  4.Mikucki (65' 16.Chmielewski), 10.Popławski (73' 19.Nowik), 17.Arciszewski, 15.Hołtyn (77' 11.Śleszyński)  – 7.Kondratowicz, 9.Bogdaniuk (18' 8.Bińczak)

REZERWA: 1.Sobolewski, 2.Krupa, 13.Kwieciński, 11.Śleszyński, 16.Chmielewski, 19.Nowik, 8.Bińczak,

Sędzia: Radosław Jemielity (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Kaminski, Niedźwiecki, Dzienis (SPARTA), Kondratowicz, Randzio (WARMIA)

 

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.pl

http://facebook.com/warmia

http://www.youtube.com/c/KSWARMIAGrajewo

Aktualności

Powrót na początek strony