Zwycięstwo Warmii w Siemiatyczach

Po porażce i dwóch remisach zespół WARMII Grajewo wreszcie odniósł zwycięstwo. W sobotę 29 sierpnia grajewianie zasłużenie zwyciężyli w Siemiatyczach z niepokonaną dotychczas w tym sezonie CRESOVIĄ 2:1. Warto dodać, że ostatni raz w Siemiatyczach wygraliśmy cztery lata temu a dwa ostatnie mecze na boisku CRESOVII przegraliśmy 0:1 (wiosną 2019 wygraliśmy walkowerem, na boisku wygrała CRESOVIA 1:0).

Do meczu nasza drużyna przystąpiła pod wodzą Kamila Randzio (otrzymał warunkową licencję na prowadzenie zespołu jako uczestnik kursu UEFA A), którego wspierał Marcin Arciszewski. W sobotę 22 sierpnia po meczu z MOSP Białystok Zarząd Klubu na mocy porozumienia stron zakończył współpracę z trenerem Andrzejem Olszewskim. Szkoleniowiec pracował w naszym Klubie nieco ponad rok. Prowadził WARMIĘ w 18 meczach ligowych (9 zwycięstw, 4 remisy, 5 porażek), w których zdobyliśmy 31 punktów. Bilans bramkowy to 35 zdobytych i aż 33 stracone. 

W tygodniu poprzedzającym mecz w Siemiatyczach zajęcia treningowe prowadziła trójka czynnych piłkarzy – wymienionym wyżej Kamilowi Randzio i Marcinowi Arciszewskiemu pomagał Paweł Górski. Duża mobilizacja zespołu była widoczna od pierwszych minut spotkania w Siemiatyczach. W pierwszej połowie nasz zespół zdecydowanie przeważał i praktycznie ani razu nie pozwolił gospodarzom zagrozić naszej bramce. Efektem przewagi był gol Dawida Kondratowicza w 21 minucie, który przytomnie wykorzystał akcję Bińczaka. W 33 minucie szarżujący na bramkę CRESOVII Bogdaniuk został sfaulowany w polu karnym a „jedenastkę" na gola zamienił Kondratowicz. W drugiej połowie nasz zespół kontynuował dobrą grę. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu świetnej okazji nie wykorzystał Bogdaniuk a w 57 minucie bardzo aktywny Jan Bińczak wywalczył drugi rzut karny dla WARMII w tym spotkaniu. Ponownie egzekwował go Kondratowicz, ale tym razem to bramkarz gospodarzy był górą. Niewykorzystany karny wprowadził trochę nerwów w nasze poczynania i efektem tego był gol Zazulińskiego w 62 minucie. Pięć minut później Święciński popisał się kapitalną interwencją broniąc strzał zawodnika CRESOVII. Do końca meczu gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania, ale nasz zespól nie dał sobie odebrać zwycięstwa. Było ono całkowicie zasłużone, choć chyba nieco zbyt niskie. Dawno nasz zespól nie zagrał tak dobrze, z takim rozmachem, determinacją i zaangażowaniem. Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna. Bardzo dobrze wprowadzili się do zespołu dwaj nowi młodzi piłkarze Jan Bińczak i Adam Nowik. Na nietypowych dla siebie pozycjach zagrali Marcin Arciszewski – jako defensywny pomocnik i Kamil Randzio – jako lewy obrońca. Obaj wywiązali się celująco ze swoich obowiązków. 

Skrót z meczu: https://youtu.be/E3k-FIt3GAo

29.08.2020 Siemiatycze, Stadion Miejski
CRESOVIA Siemiatycze – WARMIA Grajewo 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Dawid Kondratowicz 21′, 0:2 Dawid Kondratowicz (rzut karny) 33′, 1:2 Kacper Zazuliński 62′

CRESOVIA: 1.Karolczuk – 16.Nowicki (Kpt), 19.A.Barwiejuk, 26.Moczulski, 25.Walendzik (61′ 7.Konachowicz), 5.Kurek, 21.Łopaciuk, 15.Jeleszuk, 6.Kryński, 11.Zazuliński, 10.D.Barwiejuk
REZERWA: 29.Koc – 8.Dawidziuk, 4.Krasowski, 9.Kosiński, 7.Konachowicz, 3.Gierasimiuk

WARMIA: 12.Święciński –  4.Mikucki, 17.Arciszewski, 18.Edison, 5.Randzio – 6.Bińczak (90′ 13.Hołtyn) , 10.Popławski (88′ 8.Śleszyński), 15.Koszczuk, 19.Nowik, 9.Bogdaniuk  (84′ 2.Niebrzydowski) – 7.Kondratowicz (68′ 16.Sypytkowski)

REZERWA: 1.Sobolewski – 2.Niebrzydowski, 13.Hołtyn, 3.Kukliński, 8.Śleszyński, 16.Sypytkowski,

Sędzia: Dawid Deptuła (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Kryński (CRESOVIA), Bogdaniuk, Bińczak (WARMIA)

Aktualności

Powrót na początek strony