Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 laureatką konkursu

uczennica laureatką4.JPG

„By czas nie zaćmił i niepamięć". Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 laureatką konkursu.


W ubiegłą środę, 7 czerwca 2023 r. w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć". W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.


Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest poseł na sejm RP pan Jarosław Zieliński, zaś od sześciu lat współorganizatorem konkursu jest Podlaski Kurator Oświaty, pani Beata Pietruszka. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych w województwie podlaskim trzema bolesnymi wydarzeniami z historii Polski – Zbrodnią Katyńską, Katastrofą Smoleńską i Obławą Augustowską. W tym roku do konkursu przystąpiło 81 uczniów z 25 szkół. Pracy były różne: eseje, wiersze, wywiady, prace stricte historyczne, refleksje osobiste. Przed komisją konkursową stało niezwykle trudne zadanie oceny prac.
Wszyscy uczestnicy uroczystości zostali obdarowani drobnymi upominkami, oczywiście największe nagrody przypadły laureatom konkursu, w tym jednej z uczennic naszej szkoły – Ewie Lipińskiej, która zajęła drugie miejsce wśród uczestników konkursu klas VI-VIII szkół podstawowych. Oprócz upominków przyznanych przez organizatora, nasza laureatka otrzymała nagrodę ufundowaną przez grajewski Urząd Miasta, którego reprezentantka, pani Julita Wiluk, uczestniczyła w uroczystościach w Białymstoku. Warto podkreślić, że w tegorocznej edycji konkursu brały udział dwie uczennice z naszej szkoły. Oprócz Ewy Lipińskiej pracę konkursową przesłała też Dominika Modzelewska. Obu dziewczętom serdecznie dziękujemy za włożony trud w poznawanie naszej trudnej, ale jakże ciekawej historii i życzymy sukcesów w przyszłości.


Podziękowania składamy także pani Małgorzacie Koprowicz - nauczycielowi historii, za udzielone wsparcie podczas przygotowań do konkursu.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Grajewie

Aktualności

Powrót na początek strony