Echa wydarzeń w SP 4

Echa wydarzeń w SP4 (6).jpg

Warsztaty edukacyjne GAZ-SYSTEM
4 grudnia 2020 r. uczniowie klasy 8 b mieli możliwość zgłębienia tajników wiedzy dotyczącej paliw kopalnych, podczas warsztatów edukacyjnych GAZ-SYSTEM zorganizowanych w ramach Kampanii edukacyjnej nt. gazu ziemnego. Spotkanie online rozpoczęła krótka prelekcja wprowadzająca w tematykę warsztatów. Uczniowie uzyskali informacje o firmie GAZ-SYSTEM S.A., będącej odpowiedzialną za przesyłanie gazu ziemnego na terenie Polski, o jej inwestycjach i korzyściach z ich realizacji. Następnie uczestniczyli online w zajęciach laboratoryjnych, których tematyka oparta była przede wszystkim na prawach fizycznych dotyczących gazów. Dzięki firmie GAZ-SYSTEM każde stanowisko laboratoryjne szkolne zostało wyposażone w podstawowe odczynniki chemiczne i materiały niezbędne do wykonania doświadczeń opierających się na gazach, a które w przyszłości pozwolą na efektowne pokazy doświadczeń pozwalających zrozumieć zjawiska aerostatyczne.
Na zakończenie uczestnicy warsztatów wzięli udział w konkursie online sprawdzającym zdobytą wiedzę.
Społeczność szkolna dziękuje firmie GAZ-SYSTEM za ciekawe ujęcie tematu, przekazane szkole nieodpłatnie pomoce dydaktyczne oraz nagrody uczniom. Liczymy na dalszą współpracę. Warsztaty edukacyjne przeprowadziła pani J. D. Zalewska – Grochowska.
 
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego
W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę” i Ogólnopolskiej kampanii „Ja czytam” pod patronatem MEN w klasie VII f odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego na temat „Ruszaj się! Codziennie!”. Celem spotkania było zwrócenie uwagi uczniów na systematyczną aktywność fizyczną, która wpływa na efektywność w czasie zajęć szkolnych oraz zachęcenie do wykonywania regularnych ćwiczeń fizycznych w dobie pandemii. Inspiracją do dyskusji była książka „Mój sport, moja radość!” Jana Blecharza i Małgorzaty Siekańskiej. W trakcie spotkania prowadzące zaprezentowały uczniom książki o tematyce sportowej dostępne w bibliotece szkolnej oraz udostępniły prezentację multimedialną „Sport na zdrowie”.  Spotkanie za pośrednictwem Teamsa poprowadziły panie L. Pietrzykowska i M. Lenkiewicz.

Promocja czytelnictwa w przestrzeni wirtualnej
Młodzież z klasy V b należąca do Klubu czytelniczego „Czytamy, rozmawiamy, proponujemy” uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Młodzi w Akcji” ścieżka „PoczytajMy” – działamy wokół książki. W związku z wprowadzeniem zdalnego nauczania, spotkania uczestników koła przeniosły się do przestrzeni wirtualnej. W trakcie spotkań w zespole Teams narodził się Projekt edukacyjny pt. „Opowieści bajek, baśni i legend”. Dzięki możliwości połączenia internetowego Viktoria Borys, Kinga Mikielska, Szymon Pięczkowski, Małgosia Karwowska, Nell Kurowska i Zuzia Kruszewska przygotowali dla dzieci z grup przedszkolnych „Muchomorki” i ‘Biedronki” transmisję zajęć z książką on-line połączoną z głośnym czytaniem bajek, zabaw i zadań „Czy to baśń, czy nie baśń”, rozmawiali o przygotowaniach i spędzaniu świąt Bożego Narodzenia,   przeczytali opowieści o tematyce bożonarodzeniowej poruszającej problem przyjaźni, empatii i pomaganiu innym. Następnie mali czytelnicy chętnie zmagali się z zimowymi i świątecznymi zagadkami. Opiekunami koła są panie: I. Bukrejewska i R. Sokołowska.

Akcje biblioteczne
W bibliotece trwają akcje: zakładka i kolorowanka świąteczna dla Ciebie oraz „Książki idealne na święta”, których realizatorkami są panie: L. Pietrzykowska, I. Bukrejewska, A. Joka i A. Deresz-Armata.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Najpiękniejsza choinka”
15 grudnia został rozstrzygnięty Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza choinka”. Komisja złożona z Organizatorów - wychowawców świetlic szkół SP1, SP2 i SP4 przyznała:
I miejsce - Amelii Chrzanowskiej z SP1, Magdalenie Kuczko z SP2, Gabrielowi Kuzinas z SP4;
II miejsce - Roksanie Sienkiewicz z SP1, Zuzannie Pietrołaj z SP2, Natalii Gojlik z SP4;
III miejsce - Lenie Kłos z SP1, Kamili Andryszewskiej z SP2, Ilonie Damięckiej z SP4.
W związku z dużą ilością nadesłanych przepięknych prac komisja postanowiła pozostałym uczestnikom przyznać wyróżnienia. Nagrody zostaną rozdane w macierzystych szkołach po powrocie na stacjonarne zajęcia edukacyjne. Organizatorzy dziękują wszystkim za udział i zachęcają do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

II Szkolny Konkurs Czytelniczo-Matematyczny „OMNIBUS” online
Uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w II Szkolnym Konkursie Czytelniczo – Matematycznym „OMNIBUS” .  Cele konkursu obejmowały: popularyzację literatury i matematyki wśród uczniów; rozwijanie spostrzegawczości i logicznego myślenia; „oswajanie” nowej rzeczywistości szkolnej; zachęcanie do aktywności edukacyjnej w dobie nauczania online i ograniczonych możliwości bezpośredniego komunikowania się; wzmacnianie wiary we własne możliwości.

Zadaniem uczestników konkursu było wypełnienie testu online zawierającego pytania i zadania (otwarte i zamknięte) z zakresu literatury i matematyki. Aktywny link do testu wraz z instrukcją został przesłany za pośrednictwem Librusa do wszystkich uczniów klas V i VI.
Komisja konkursowa złożona z Organizatorek wyłoniła wśród uczestników osoby z największą liczbą zdobytych punktów w najkrótszym czasie.
Dyplomy i nagrody otrzymają:
I miejsce – Igor Modzelewski kl. V b,
II miejsce – Julian Łapiński kl. V b,
III miejsce – Natalia Chmielewska kl. VI c.
Wyróżnienie: Antoni Zagórski kl. V a.
Konkurs i forma online cieszyły się zainteresowaniem uczniów. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się po powrocie uczniów do szkoły. Fundatorem nagród jest Rada Rodziców.
Organizatorkami konkursu były panie: Halina Muryjas-Rząsa, Lilla Pietrzykowska i Marta Lenkiewicz.

Szkolny Konkurs Czytelniczo-Matematyczny „Raz, dwa, trzy – rozwiąż TY!” online
Uczniowie klas czwartych wzięli udział w I Szkolnym Konkursie Czytelniczo – Matematycznym „RAZ DWA TRZY – ROZWIĄŻ TY!” . Cele konkursu obejmowały popularyzację baśniowej i bajkowej literatury oraz matematyki, podejmowanie rywalizacji w czasie pandemii i nauki zdalnej.

Komisja konkursowa złożona z Organizatorek wyłoniła wśród uczestników osoby z największą liczbą zdobytych punktów w najkrótszym czasie.
Dyplomy i nagrody otrzymają:
I miejsce – Amelia Grzybowska kl. IV a,
II miejsce – Paulina Koniecko kl. IV a,
III miejsce – Julia Ołdakowska kl. IV b i Szymon Modzelewski kl. IV b.
Wyróżnienie:
Piotr Święckowski kl. IV b
Antoni Wasilewski kl. IV b
Aleksandra Żemajtys kl. IV b
Krystian Kwiesielewicz kl. IV b
Aleksandra Motycka kl. IV a
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się po powrocie uczniów do szkoły.
Organizatorkami konkursu były panie: Halina Muryjas-Rząsa, Lilla Pietrzykowska i Marta Lenkiewicz.

EMPIK dziękuje i nas obdarowuje
Empik serdecznie dziękuje wszystkim szkołom zgłoszonym do tegorocznej edycji akcji „1000 powodów, by czytać”. Wiemy, że w tym wyjątkowym czasie niełatwo było się zorganizować i wspólnie przygotować do konkursu. Tym bardziej cieszymy się, że mimo wielu trudności i wyzwań, TWOJA SZKOLNA BIBLIOTEKA, jako jedna z ponad pół tysiąca placówek, zmobilizowała lokalną społeczność do walki o 10 000 książek i czytniki e-booków!
Dlatego chcielibyśmy nagrodzić wszystkich uczniów SP 4, którzy wykazali się inicjatywą i ogromnym zaangażowaniem! Z kodem przesłanym rodzicom, opiekunom uczniów, a także nauczycielom możecie skorzystać za darmo z 60 dni dostępu do lektur w aplikacji Empik Go.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI z OPIEKUNAMI SERDECZNIE DZIĘKUJE WSZYSTKIM MIŁOŚNIKOM KSIĄŻEK ZA KAŻDY ODDANY GŁOS!

Więcej -  sp4.grajewo.com
Zapraszamy – SP 4 Grajewo

Aktualności

Powrót na początek strony