Przygotowania na finiszu

W ostatnim meczu kontrolnym przed zaplanowaną na sobotę 12 marca inauguracją rundy wiosennej piłkarskiej IV ligi podlaskiej WARMIA Grajewo pokonała NAREW Ostrołęka 4:0. Mecz odbył się w minioną sobotę na boisku przy dawnym Klubie HADES w Grajewie. Dzięki nieocenionej pracy profesjonalistów z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie oraz firmy UNIDROG, która od lat o tej porze roku pomaga nam w przygotowaniu boisk nasi piłkarze mogli w końcu zagrać na naturalnej nawierzchni.

Rywale z Ostrołęki to drużyna z niezwykle silnej IV ligi mazowieckiej (grupa 1), w której po rundzie jesiennej NAREW zajmuje siódme miejsce. Pozycja w tabeli, udane występy w sparingach (m.in. zwycięstwa z ŁKS 1926 Łomża i WISSĄ Szczuczyn) stawiały gości w roli faworytów sobotniego meczu. Już na początku spotkania zespół z Ostrołęki przeprowadził kilka ciekawych akcji i wydawało się, że grajewian czeka trudna przeprawa. W 13 minucie nowy nabytek naszego zespołu – Dawid Skalski przejął piłkę zagraną od Pawła Kossyka, wymanewrował obrońców i precyzyjnym strzałem w róg pokonał bramkarza. Jeszcze przed przerwą znów akcję zainicjował Kossyk, podając piłkę do Kondratowicza a ten znalazł w polu karnym Rafała Hołtyna, który zdobył drugiego gola. Nasz zespół grał dobrze, przeprowadzał sporo akcji i miał okazje do strzelenia kolejnych bramek. Tuż przed przerwą znakomitej okazji nie wykorzystał Hołtyn.

W drugiej połowie po zmianach w składzie nasz zespół nieco oddał inicjatywę gościom, ale w 55 minucie po świetnym dośrodkowaniu Skalskiego z rzutu rożnego trzeciego gola dla WARMII zdobył Edison. W 72 minucie wynik meczu na 4:0 ustalił Marcin Mikucki wykorzystując świetne zagranie Kossyka, który w tym meczu wprawdzie nie strzelił gola, ale brał bezpośredni udział w zdobyciu aż trzech spośród czterech zdobytych przez WARMIĘ goli.

Na końcowe pół godziny meczu trener Leszek Zawadzki wprowadził na boisko młodych zawodników – w środku pomocy grał 16-letni Bartek Bukowski z dwa lata starszym Arkiem Mazurkiem, ale mimo nieco eksperymentalnego zestawienia grajewianie utrzymali korzystny wynik do końca spotkania, choć goście atakowali i przeważali na boisku.

Nasz zespół w sobotę zagrał bez Tomasza Dzierzgowskiego (szkolenie w pracy) oraz Igora Duchnowskiego, który odpoczywał po urazie stawu skokowego.

05.03.2022 Grajewo, boisko przy klubie HADES

WARMIA Grajewo - NAREW Ostrołęka 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Dawid Skalski 13', 2:0 Rafał Hołtyn 39', 3:0 Edison 55', 4:0 Marcin Mikucki 72'

WARMIA: Święciński (46' Sobolewski) - Śleszyński (60' Krupa), Edison, Tuzinowski, Maliszewski (46' Randzio) - Hołtyn (46' Mikucki), Kossyk, Chmielewski (60' Mazurek), Skalski, Nikolaichuk (46' Wójcicki) - Kondratowicz (60' Bukowski)

NAREW: A.Drężek (65' Pędzich) - Tsykala, Dąbrowski (46' Staszczuk), Niedźwiecki (65' Karwowski), Ziemak - K.Drężek (46' Dzbeński), Kraska (46' Białobrzeski), Małkiewicz, Strzeżysz (60' Drężewski), Jastrzębski (65' Kubeł) - Olesiński (46' zawodnik testowany)

Przed WARMIĄ ostatni tydzień zimowych przygotowań, które przebiegły niemal zgodnie z planem. „Niemal", bo nie odbył się jeden z zaplanowanych sparingów z MAZUREM Ełk ze względu na zawirowania w ełckim klubie. Na szczęście obyło się bez poważniejszych urazów, które w letniej przerwie tak mocno dokuczyły naszemu zespołowi i miały duży wpływ na nieudaną rundę jesienną w wykonaniu WARMII. Frekwencja na treningach była zadowalająca i dało się zauważyć większe zdyscyplinowanie zawodników, którym Zarząd Klubu przed rozpoczęciem przygotowań przedstawił nowe zasady „taryfikacji" nieobecności na treningach i meczach.

Poprzednie raporty z przygotowań naszego zespołu do przeczytania tu:

Plan na rundę wiosenną zakłada marsz WARMII w górę tabeli. Wydaje się, że forma zespołu rośnie, ale tak naprawdę to w najbliższą sobotę o godzinie 15:00 w meczu z MOSP Białystok na grajewskim stadionie nastąpi pierwsza weryfikacja przygotowania naszej drużyny. Sparingi to przecież zupełnie coś innego niż mecz ligowy o punkty.