V Festyn Rodzinny ph „URODZINY GRAJEWA W JESIENNEJ ODSŁONIE”

Zalacznik 2.JPG

26 września 2020 roku Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie zorganizowało we współpracy z Grajewskim Centrum Kultury V Festyn Rodzinny pod hasłem: „Urodziny Grajewa w Jesiennej Odsłonie”. Tytułowe „urodziny” nawiązywały do obchodów 480. rocznicy nadania praw miejskich Grajewu.

Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie przystąpiło z własną inicjatywą do projektu „Bądź(MY) (cool)turalni” realizowanego przez Grajewskie Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Pomysł spotkał się z aprobatą Komisji Konkursowej jak i osób głosujących podczas spotkania, dzięki czemu również nasze przedszkole otrzymało dofinansowanie na realizację inicjatywy.

Impreza z udziałem dzieci uczęszczających do placówki oraz ich rodzin odbyła się w ogrodzie przedszkolnym. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia poza udziałem w zabawach tanecznych i konkursach prowadzonych przez animatora mogli również uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Wytwory pracy, w tym pomalowane w jesiennych barwach Eko torby oraz magnesy z herbem Grajewa, przedszkolaki wzięły do domu na pamiątkę.

 Festyn uświetnił występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Grajewianie” oraz koncerty, podczas których wygrywane były melodie na okarynie i akordeonie. Goście mieli okazję spróbować sękacza wypiekanego tradycyjnym sposobem. Festyn uświetniły dekoracje w jesiennym tonie oraz potrawy i wypieki przygotowane przez pracowników przedszkola. Najmłodszym uczestnikom wręczone zostały puchary oraz inne nagrody rzeczowe za aktywny udział w zabawie.

Dzieci z uśmiechem na twarzy opuściły plac przedszkolny.   

 

PM 6

Aktualności

Powrót na początek strony