ORZEŁ - WARMIA

To był falstart. W swoim premierowym meczu sezonu 2020/2021 WARMIA Grajewo zasłużenie przegrała przed własną publicznością z PROMIENIEM Mońki aż 0:3. Choć forma prezentowana przez nasz zespół w meczach sparingowych nie napawała wielkim optymizmem, to jednak licznie przybyli kibice, pomimo zagrożeń, związanych z epidemią COVID-19 na pewno liczyli na lepszą grę zespołu i zwycięstwo. Tymczasem od pierwszych minut meczu zarysowała się przewaga gości, którzy mieli pomysł na akcje ofensywne i grali po prostu lepiej a przede wszystkim dokładniej.  Efektem przewagi gości był gol Odyjewskiego, który w 23 minucie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. W drugiej połowie ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 a wynik meczu ustalił Piotr Bondziul w 70 minucie. Tym samym PROMIEŃ odniósł zasłużone, choć chyba nieco zbyt wysokie zwycięstwo. WARMIA miała kilka okazji bramkowych, ale w przeciwieństwie do zespołu gości skuteczność naszego zespołu była w tym meczu mizerna. Poprzednio od porażki na własnym stadionie grajewianie zaczęli sezon 2017/2018, kiedy w pierwszym meczu sezonu ulegliśmy DĘBOWI Dąbrowa Białostocka 1:3. Co gorzej, w drugiej kolejce pokonała nas CRESOVIA Siemiatycze 1:0. Warto przypomnieć, że w tym nieudanie zaczętym sezonie zameldowaliśmy się w końcowej tabeli na… drugim miejscu, ulegając jedynie RUCHOWI Wysokie Mazowieckie. Naszych piłkarzy stać na lepszą grę i z pewnością są w stanie ją zaprezentować w kolejnych meczach.

Skrót z meczu z PROMIENIEM:

14.08.2020 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – PROMIEŃ Mońki 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Maciej Odyjewski 23', 0:2 Maciej Odyjewski 58', 0:3 Piotr Bondziul 70',

WARMIA: 1.Sobolewski –  4.Mikucki, 17.Arciszewski, 18.Edison, 6.Stankiewicz – 13.Wójcicki (68' 8.Marczykowski), 10.Popławski, 11.Górski (60' 16.Sienkiewicz), 15.Tuzinowski (85' 2.Krupa), 7.Bogdaniuk (73' 5.Randzio) - 9.Kondratowicz

REZERWA: 12.Święciński – 2.Krupa, 8.Marczykowski, 16.Sienkiewicz, 19.Niebrzydowski, 3.Kukliński, 5.Randzio

PROMIEŃ: 16.Jendruczek - 5.Purta (Kpt), 6.Stachelek, 4.Sujeta, 3.Klim (88' 18.Gryc), 14.Citko, 11.Chojnowski (66' 17.Pawełko) , 99.Poliński, 9.Odyjewski (85' 19.Gniedziejko), 10.Bondziul (76' 15.Chrzanowski), 7.Godlewski

REZERWA: 13.Pawełko, 18.Gryc, 19.Tekień, 15.Chrzanowski

Sędzia: Dawid Deptuła (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Górski, Tuzinowski, Arciszewski (WARMIA), Purta, Klim (PROMIEŃ)

Tymczasem już w środę 19 sierpnia o godzinie 18:00 na sztucznej nawierzchni boiska w Kolnie WARMIA zagra z beniaminkiem IV ligi ORŁEM. Podopieczni trenera Ireneusza Piwko niezbyt dobrze zaczęli sezon. W pierwszym spotkaniu ORZEŁ na własnym boisku przegrał z MOSP Białystok 2:3 a w drugiej kolejce doznał wysokiej porażki w Siemiatyczach z CRESOVIĄ aż 1:7. Ciekawostką jest, że wszystkie bramki dla ORŁA w tym sezonie strzelił doświadczony napastnik Robert Brzeziński.

W naszym zespole trener Andrzej Olszewski nie będzie mógł skorzystać w Kolnie z kontuzjowanych Filipa Chmielewskiego oraz Mateusza Tuzinowskiego, który doznał urazu barku w meczu z PROMIENIEM.