Leszek Zawadzki Trenerem Warmii

Ilustracja do artykułu ZAWADZKI.jpg

Nowym trenerem zespołu WARMII Grajewo został Leszek Zawadzki. Zastąpi on na tym stanowisku Andrzeja Olszewskiego, który w sobotę 22 sierpnia przestał pełnić funkcję szkoleniowca naszej drużyny. W poniedziałek 31 sierpnia nowy trener odbył pierwsze zajęcia z zespołem i poprowadzi go w najbliższym meczu ze KS Michałowo (sobota 5 września o 16:00 godzinie na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie).

 

Leszek Zawadzki urodził się 7 października 1976 roku w Białymstoku. Swoją karierę piłkarską rozpoczął jako wychowanek KP Wasilków, skąd w 1995 roku przeszedł do LECHA Poznań. W polskiej Ekstraklasie rozegrał 87 spotkań i zdobył 7 bramek występując zazwyczaj na pozycji obrońcy lub defensywnego pomocnika. Nasz trener ma za sobą też 5 występów w młodzieżowej reprezentacji Polski U-23 w sezonie 1996/1997. Po odejściu z LECHA kontynuował karierę w STOMILU Olsztyn a następnie został grającym trenerem ełckiego MAZURA, którego prowadził w latach 2003 – 2004. W kolejnych latach nasz nowy trener występował w klubach ligi greckiej: AS Lílas Vassilikoú, AÓ Ágios Dimítrios i APS Kórinthos. Po powrocie z Grecji objął zespół PROMIENIA Mońki z którym dwukrotnie w latach 2009 i 2013 wywalczył awans do III ligi. Więcej o trenerze Zawadzkim: https://www.laczynaspilka.pl/pilka-dla-wszystkich/50-historii-leszek-zawadzki-przez-lecha-poznan-i-grecje-do-fotela-wojta-jasionowki

To jest trzecie „podejście” Leszka Zawadzkiego do naszego Klubu. Po raz pierwszy został on szkoleniowcem WARMII 1 października 2013 roku i pracował do 18 października 2014 roku. W ówczesnej III lidze podlasko – warmińsko – mazurskiej trener Zawadzki prowadził WARMIĘ w 37 meczach. W sezonie 2013/2014 grajewski zespół zajął 11 miejsce w końcowej tabeli i utrzymał się w III lidze po pamiętnym zwycięstwie 3:1 nad ŁKS 1926 Łomża w ostatniej kolejce sezonu.  Marcin Arciszewski, Paweł Górski, Wojciech Koszczuk, Marcin Mikucki, Kamil Randzio, Łukasz Sobolewski i Paweł Sypytkowski – ci zawodnicy spośród obecnych zawodników naszego zespołu pracowali z trenerem Zawadzkim w okresie jego pierwszej pracy w WARMII Grajewo. 

Po raz drugi Leszek Zawadzki został trenerem naszego Klubu 25 września 2017 roku. W sezonie 2017/2018 WARMIA zajęła drugie miejsce w końcowej tabeli IV ligi podlaskiej. W kolejnym sezonie 2018/2019 nasz zespół pod wodzą trenera Zawadzkiego powtórzył wicemistrzostwo IV ligi a do tego awansował do finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Bilans dwóch sezonów w IV lidze jest imponujący – Leszek Zawadzki prowadził WARMIĘ w 55 meczach zdobywając aż 132 punkty, odnosząc 41 zwycięstw, 9 remisów i tylko 4 porażki. WARMIA zdobyła 165 bramek tracąc 47.  

Kolejny mecz – już pod wodzą nowego trenera Leszka Zawadzkiego nasz zespół zagra w sobotę 5 września o 16:00. Na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA podejmie mocny zespół KS Michałowo. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.pl

http://facebook.com/warmia

http://www.youtube.com/c/KSWARMIAGrajewo

Aktualności

Powrót na początek strony