Miejskie Spotkanie Opłatkowe

wigilia miejska fot.1.jpg

Dziś w sali widowiskowej GCK odbyło się Miejskie Spotkanie Opłatkowe. Wydarzenie rozpoczął koncert „Gdzie jest Betlejem” w wykonaniu Aleksandry Stano - wokalistki, autorki tekstów, kompozytorki, trenerki wokalnej, absolwentki Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Artystka wykonała polskie tradycyjne kolędy oraz utwory o charakterze bożonarodzeniowym, które pochodzą z jej autorskiej płyty.


Harcerze reprezentujący 2 Grajewską Drużynę Harcerską "Zielona Skra" i Hufiec "Biebrzański" ZHP im. 9 PSK w Grajewie przekazali na ręce Dariusza Latarowskiego - Burmistrza Miasta Grajewo Betlejemskie Światło Pokoju. Światło pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem i będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców w poszczególnych parafiach.


Spotkanie było też okazją do wręczenia nagród w konkursie plastycznym "Mój Święty Mikołaj", w którym wzięli udział uczniowie szkół. Uczestnicy mogli również kolejny raz podziwiać ZPiT "Grajewianie", który tym występem zakończył swój Rok Jubileuszowy z okazji 35-lecia działalności.


Na koniec zgromadzeni mieszkańcy podzielili się opłatkiem, który został poświęcony przez księdza Dziekana Dariusza Łapińskiego - proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej.

Aktualności

Powrót na początek strony