Online z autorką książek dla dzieci

spotkanie z autorką 3.jpg

Spotkanie autorskie online z autorką książek dla dzieci- Panią Joanną Olech

 

9 listopada o godz. 10.00 przedszkolaki oraz uczniowie grajewskich szkół podstawowych mieli okazję poznać pisarkę dziecięcą Panią Joannę Olech. Sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiła nam spotkanie w tradycyjnej formie, czyli w Bibliotece Dla Dzieci, ale z pomocą przyszły nowe technologie i mogliśmy spotkać się w przestrzeni wirtualnej, za pomocą platformy Zoom. Jak się okazało, wielu z uczestników czytało utwory naszego gościa. Do najbardziej znanych i lubianych należą „Dynastia Miziołków”, seria książek „Przygody Pompona” czy seria „Szkoła Detektywów Emila Wykopka”.

Pani Joanna czytała na wizji fragmenty swoich książek, prezentowała- w większości samodzielnie- wykonane do nich ilustracje, a także pokazała nam swoją kolekcję pacynek. Uczestnicy za pomocą chatu zadawali jej pytania i komentowali opowiadane przez pisarkę historie.

To już drugie spotkanie online organizowane przez Oddział Dla Dzieci MBP w Grajewie. W październiku naszym gościem na Zoomie była Agnieszka Frączek. Wszystko wskazuje na to, że przez najbliższe miesiące zaprzyjaźnimy się z tą formą spotkań autorskich, aby mimo utrudnionego dostępu do różnych form kultury, umożliwić naszym czytelnikom kontakt z ich ulubionymi pisarzami i promować czytelnictwo także w Internecie.


Serdecznie dziękujemy wszystkim przyjaciołom biblioteki, którzy wykazują chęć aktywnego uczestnictwa w organizowanych przez nas wydarzeniach kulturalnych i z aprobatą przyjęli tę propozycję spotkań.

Do zobaczenia- nie tylko w bibliotece, ale także w przestrzeni wirtualnej!

Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie

Zdjęcia - SP 4  w Grajewie, Akademia Dobrego Startu w Grajewie

Aktualności

Powrót na początek strony