Przerwana zwycięska passa

Po czterech zwycięstwach z rzędu tym razem piłkarze WARMII Grajewo w starciu z SOKOŁEM 1946 Sokółka posmakowali goryczy porażki. W rozegranym w środę spotkaniu, w którym gospodarzem był zespół z Sokółki grajewianie przegrali 1:3.

Początek spotkania nie zapowiadał przegranej. W 16 minucie po kapitalnej, indywidualnej akcji Arkadiusz Bogdaniuk wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Wydawało się, że WARMIA  ma ułożony mecz a tymczasem SOKÓŁ wyrównał w 32 minucie, gdy po błędzie naszej obrony gola zdobył Michał Łabieniec. Tuż przed końcem pierwszej połowy bliski zdobycia gola dla WARMII był Jan Bińczak, ale jego strzał minął bramkę Karpieszuka. W drugiej połowie goście próbowali zaskoczyć Sobolewskiego głównie strzałami z dystansu Mateusza Łabieńca i Dawida Tochwina. WARMIA nie wykorzystała kapitalnych okazji w 73 minucie, gdy piłka „uciekła” w polu karnym Bogdaniukowi i w 87 minucie, gdy Marczykowski będąc tuż przed bramką strzelił prosto w Karpieszuka. Gdy się nie wykorzystuje takich okazji, to się traci bramki – w 89 minucie Koncewicz wykorzystując fatalny błąd naszych obrońców przelobował Sobolewskiego. W ostatniej akcji meczu zespół z Sokółki skarcił WARMIĘ po raz trzeci – Maciej Polak z bliska pokonał naszego bramkarza.

To był zły mecz naszej drużyny. Po zdobyciu gola w szeregi grajewian wdarło się zbyt wiele nonszalancji i chaosu. Wyglądało to tak, jakbyśmy liczyli już kolejne gole i punkty. I niestety, błędy doprowadziły do utraty punktów. W kolejnym meczu WARMIA w sobotę 26 września zagra w Suwałkach z rezerwami WIGIER.

23.09.2020 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

SOKÓŁ 1946 Sokółka - WARMIA Grajewo  3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Arkadiusz Bogdaniuk 16', 1:1 Michał Łabieniec 32', 2:1 Patryk Koncewicz 89', 3:1 Maciej Polak 90' + 3'

SOKÓŁ: 1.Karpieszuk – 2.Słoma, 15.Korecki, 17.Tochwin (75' 4.Gajko), 9.Michał Łabieniec (Kpt), 8.Szoda, 19.Mikołajczyk (90' 14.Polak), 20.Biernacki (55' 6.Koncewicz), 13.Grzesik, 10.Mateusz Łabieniec, 15.Dąbrowski,

REZERWA: 12.Kozłowski – 5.Dudała, 4.Gajko, 14.Polak,  6.Koncewicz

TRENER: Samuel Tomar

WARMIA: 1.Sobolewski –  5.Randzio (Kpt), 15.Koszczuk (55' 16.Sypytkowski), 18.Edison, 6.Stankiewicz – 4.Mikucki, 17.Arciszewski, 19.Nowik (76' 10.Śleszyński), 8.Bińczak (80' 14.Marczykowski)  - 7.Kondratowicz , 9.Bogdaniuk (83' 11.Drozdowski)

REZERWA: 12. Święciński – 14.Marczykowski, 2.Krupa, 10.Śleszyński, 11.Drozdowski, 16.Sypytkowski, 13.Wójcicki

TRENER: Leszek Zawadzki

Sędzia: Paweł Kostko (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Bińczak, Sypytkowski (WARMIA), Tochwin, Dąbrowski (SOKÓŁ)