"Zasmakuj w bibliotece" hasłem tegorocznej ogólnopolskiej akcji TYDZIEŃ BIBLIOTEK 8-15 MAJA 2020

Ilustracja do artykułu 1.jpg

 

Drodzy Czytelnicy,
Po blisko dwóch miesiącach nieobecności pragniemy poinformować, że nasza biblioteka już od 11 maja ponownie będzie otwarta. Czas kwarantanny wykorzystaliśmy produktywnie na prace porządkowe w Oddziale dla Dzieci i Wypożyczalni dla Dorosłych, a w Czytelni przeprowadziłyśmy skontrum zbiorów, zatem teraz czas na kreatywniejsze działania!

Nasz powrót przypada na święto wszystkich bibliotek. Od kilku lat Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich prowadzi ogólnopolską akcję Tygodnia Bibliotek, w którą my też się angażujemy. (po więcej informacji odsyłamy do źródła: http://tydzienbibliotek.sbp.pl/tydzien-bibliotek-i-dzien-bibliotekarza-2020-w-wirtualnej-przestrzeni-online/ ).
W tym okresie chciałybyśmy zaproponować naszym czytelnikom kilka intelektualnych smaczków w postaci ciekawostek, pomysłów na spędzanie czasu z dziećmi, czy recenzji książek, które opublikujemy w Internecie.

Poza odwiedzinami w naszych placówkach, zapraszamy do zaglądania na nasz facebookowy profil (Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie) i na naszą stronę internetową (www.biblioteka.grajewo.pl), gdzie możecie śledzić aktualności, bieżące wydarzenia i ciekawostki.

Poniżej publikujemy nasze propozycję na nadchodzący Tydzień Bibliotek. Zapraszamy do zaglądania!

8 -15 maja 2020

10.00- Czy wiesz, że…? Czyli ciekawostki literackie płynące z biblioteki

11.00- Muszę to gdzieś zapisać!- cytaty z popularnych książek, które warto zapamiętać
12.00-
ZRÓB TO SAM W DOMU I WYŚLIJ NAM ZDJĘCIE- wykorzystaj opublikowane przez nas pomysły na prace plastyczne i wykonaj je z rodzicami lub rodzeństwem sam w domu, a potem wyślij nam zdjęcie swojej pracy (www.bibliotekadladzieci@wp.pl), a my opublikujemy ją na naszej stronie internetowej i fb
14.00 – BIBLIOTEKA POLECA KSIĄŻKĘ NA CZAS KWARANTANNY- opublikujemy tytuły książek, które warto przeczytać

Ponadto Miejska Biblioteka Publiczna w ramach Tygodnia Bibliotek rusza z kolejną akcją " Książka dla seniora". Jeśli masz w swoim sąsiedztwie seniora, który lubi czytać przyjdź do naszej biblioteki i odbierz książkę dla osoby starszej. Wiemy, że jest to trudny czas dla nas wszystkich a w szczególności dla osób starszych i samotnych.

Książki będą znajdować się przed budynkiem MBP w Grajewie Wojska Polskiego 20 w dniach 8-15 maja.

Książek tych nie zwracamy do biblioteki!!!

 

Do zobaczenia!

MBP

 

Aktualności

Powrót na początek strony