Pożegnanie uczniów klas ósmych

pożegnanie uczniów fot.3.JPG

W czwartek 22 czerwca 2023 r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych. Na początku, ósmoklasiści przekazali sztandar szkoły pod opiekę młodszych koleżanek i kolegów, a następnie złożyli ślubowanie, iż będą „strzec wiernie honoru, a dalszą pracą i nauką rozsławiać imię" naszej szkoły.

W czasie uroczystości miało miejsce wręczenie nagród uczniom wyróżniającym się wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem, wysoką frekwencją, udziałem w konkursach, zawodach sportowych czy pracą społeczną. Szczególnym momentem był wpis dwojga uczniów klasy 8b do Złotej Księgi szkoły: Dominiki Róży Modzelewskiej ze średnią ocen 6,00 oraz Kacpra Modzelewskiego ze średnią ocen 5, 50.

Piękna oprawa, muzyka, słowa, prezentacje klas uświetniły ostatnie spotkanie w tak licznym gronie: ósmoklasistów, ich rodziców, wychowawców, dyrekcji i nauczycieli. Była to piękna, ale też trudna emocjonalnie uroczystość. I chociaż wszyscy cieszymy wakacyjnym czasem, to zdajemy sobie sprawę, że w takim gronie już nigdy nie spotkamy się. Klasy opustoszały, zamknęły się drzwi, zapanowała cisza. Ławy szkolne znów zapełnią się we wrześniu, znów będzie gwarno, ale nigdy tak samo. Każdy z nas jest jedyny, niepowtarzalny i nie do zastąpienia. Stąd te chwile wzruszenia, lekkie drżenie głosu i ukłucie serca, bo „nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy".

Życzymy naszym absolwentom powodzenia. Rozwijajcie swoje talenty, spełniajcie marzenia, zmieniajcie świat w imię dobra, piękna i pokoju.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Grajewie

Aktualności

Powrót na początek strony