Listopadowe starty zapaśników MOSiR Grajewo

W listopadzie odbyły się dwa turnieje rangi mistrzowskiej w zapasach. Pierwszym turniejem były Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach styl klasyczny, które odbyły się w Kostrzynie w dniach 13-15.11.2020 . W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników. Sekcję zapaśniczą MOSiR Grajewo reprezentowało trzech zawodników. Najlepsze miejsce w tych zawodach wywalczył Alan Szreder zajmując VII miejsce w kategorii wagowej 41kg. Jan Jakub Klim uplasował się na XI pozycji w wadze 57kg a Paweł Tutaj na XIII miejscu w wadze 48kg. Mimo, że zawodnicy nie zdobyli medalu cieszy fakt wygrania kilku walk przez zawodników najmłodszego rocznika Alana Szredera i Pawła Tutaja, których był to pierwszy start w tak dużych zawodach i mają prawo walki w tej grupie wiekowej jeszcze przez następne dwa lata. Doświadczenie zdobyte w walkach na tym turnieju zapewne zaowocuje w przyszłości. Kolejnym startem był udział w Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Zapasach w Stylu Klasycznym w dniach 27-29.11.2020 w Siedlcach. O medale walczyli młodzicy, kadeci, juniorzy i młodzieżowcy.

Zawodnicy sekcji zapasów MOSiR Grajewo na tych mistrzostwach wywalczyli dwa medale.