GALA STULECIA WARMII GRAJEWO

W sobotę 2 marca w Grajewskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta Gala Jubileuszu Stulecia Klubu Sportowego WARMIA. Była to kolejna impreza z cyklu zaplanowanych na setne  urodziny naszego Klubu. Przypomnijmy, że już w czerwcu ubiegłego roku Zarząd WARMII podjął się powołania Komitetu Obchodów Jubileuszu Stulecia, którego przewodniczącym został pan Dariusz Latarowski – Burmistrz Miasta Grajewa. Komitet, w którego skład weszły osoby z różnych środowisk postanowił, że gala odbędzie się w połączeniu z prezentacją obecnej drużyny, która w niedzielę 10 marca zainauguruje rundę wiosenną rozgrywek IV ligi meczem w Dąbrowie Białostockiej z DĘBEM.

 

Na galę zostali zaproszeni byli i obecni sponsorzy, działacze, trenerzy i zawodnicy Klubu a także reprezentanci grona najwierniejszych kibiców. Niestety, organizatorom mimo starań i często wręcz detektywistycznej pracy nad ustaleniem telefonów lub adresów, nie udało się dotrzeć do wszystkich zasłużonych, choć zaproszenia i tak skierowano do ponad 300 osób. Ostatecznie w uroczystości wzięło udział 270 gości, którzy na wejściu otrzymywali „starter pack” – w papierowej torbie z herbem na stulecie Klubu był między innymi okazjonalny szalik klubowy – dzięki temu każdy uczestnik imprezy mógł przywdziać ten pamiątkowy gadżet podczas gali.    

 

Konferansjerami imprezy byli dwaj członkowie Zarządu WARMII Mateusz Szumowski i Daniel Tuzinowski. Galę rozpoczął znany z meczów WARMII „Marsz Wilków” – hymn naszej drużyny, który podobnie jak herb został nieco zmodyfikowany na stulecie Klubu. Gości powitał prezes Klubu Wojciech Dulgis, następnie pan Dariusz Latarowski – Burmistrz miasta Grajewo przybliżył gościom pracę Komitetu, któremu przewodniczy. Po prezentacji historii powstania Klubu, którą przedstawił sekretarz Zarządu Janusz Szumowski na scenę zaproszono córkę i syna założyciela Klubu Witolda Terleckiego – Marię i Andrzeja Terleckich, którym podziękowano za przyjazd i udział w imprezie. Pani Maria odpowiedziała prowadzącym na kilka pytań o swoim ojcu.

 

Po spotkaniu z rodziną naszego założyciela prowadzący poprosili uczestników o upamiętnienie minutą ciszy wszystkich zmarłych osób związanych z naszym Klubem. Na prezentacji multimedialnej ilustrującej przebieg imprezy pojawił się znicz.

 

W następnej części gali Zarząd Klubu uhonorował byłych prezesów i działaczy Klubu. Każdy z nominowanych do nagrody otrzymał imienną metalową złotą kartę VIP uprawniającą dożywotnio do bezpłatnego wstępu na wszystkie wydarzenia organizowane przez Klub. Podczas gali wręczone zostały karty dla tych, którzy brali udział w imprezie. Pozostali z nominowanych, z różnych powodów nieobecni, otrzymają je niebawem.

Kolejno nagradzani byli prezesi Klubu, działacze a także trenerzy, zawodnicy (piłkarze, zapaśnicy i szachista). Była też osobna kategoria wyróżnień dla sponsorów, którzy otrzymali pamiątkowe grawertony. W przerwach na pokazy artystyczne oczarował publiczność reprezentant grupy 2theball i R-style, Mistrz Polski Freestyle Football z 2018 r. oraz półfinalista programu Mam Talent - Bartłomiej „Kala” Rak. Zatańczyły i zaśpiewały urocze dziewczęta z grajewskiego zespołu Trele Morele.

Uczestnicy imprezy wielkimi brawami nagrodzili zwłaszcza najstarszych zawodników WARMII – panów Stanisława Sobczyka i Jędrzeja Odoleckiego, którzy reprezentowali nasz Klub już w latach 60. Razem z wieloma zawodnikami, uhonorowane zostały także takie osoby jak wieloletni gospodarz stadionu Roman Wiśniewski, oraz kibice Marcin Kuczyński i Paweł Myszkowski – twórca pierwszej strony internetowej naszego Klubu niemal 24 lata temu.

W ostatnim bloku imprezy zaprezentowana została obecna kadra zespołu WARMII Grajewo na zbliżającą się rundę wiosenną rozgrywek IV ligi. Na koniec gali prowadzący przedstawili uczestnikom harmonogram imprez zaplanowanych w ramach obchodów stulecia Klubu. Jedną z nich będzie bal ostatkowy jesienią tego roku. W ramach wspomnień zaprezentowany został fragment nagrania filmowego z balu, który odbył się w 1994 roku na 70 lecie Klubu.

Gala zakończyła się pamiątkowym grupowym zdjęciem jej uczestników, którzy przenieśli się do sali, w której zaserwowano przekąski i napoje. Wielu gości spędziło długie godziny na rozmowach i wspomnieniach ze swoimi kolegami, często nie widzianymi od lat. Niektórzy na klubową galę przyjechali z daleka – nie tylko z Ełku, czy Białegostoku, ale również z Warszawy (Piotr Grabowski, Kamil Makowski), czy z Olsztyna (Zbigniew Kieżun, Piotr Tyszkiewicz i Piotr Zajączkowski). Najdłuższą drogę na galę pokonał jednak były mistrz świata juniorów w zapasach Krzysztof Czyżewski, który przybył świętować klubowe stulecie z Hiszpanii.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w tej wyjątkowej imprezie! Dziękujemy za wsparcie panu dyrektorowi Tomaszowi Dudzińskiemu oraz pracownikom Grajewskiego Centrum Kultury a także dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie panu Markowi Duchnowskiemu.

Zarząd KS WARMIA Grajewo

http://kswarmiagrajewo.pl

http://facebook.com/warmia

http://www.youtube.com/c/KSWARMIAGrajewo

Aktualności

Powrót na początek strony