Dołącz do akcji SENIOR DLA SENIORA

indeks.jpg

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, w związku z przypadającym na dzień 14 listopada br. Ogólnopolskim Dniem Seniora oraz w trosce o bezpieczeństwo seniorów, organizuje konkurs informacyjno-edukacyjny pn. "Senior dla Seniora".


Celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie osób starszych na problem zaginięć oraz współczesnych zagrożeń związanych z szeroko rozumianymi oszustwami. Akcja trwa do 30 listopada 2020 r. i została objęta patronatem medialnym Polskiego Radia Białystok:

W trosce o bezpieczeństwo seniorów rusza nowa akcja podlaskiej Policji. Tym razem we współpracy z Polskim Radiem Białystok oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Hasło przewodnie przedsięwziecia "Senior dla Seniora". Jak rozpoznać oszusta na wnuczka, czy też jak przygotować się do grzybobrania aby w razie zaginięcia szybko być odnalezionym - to jedynie część z założeń nowej akcji profilaktycznej skierowanej do osób starszych. Co jeszcze warto wiedzieć o akcji? Składa się z kilku atapów: emisji audycji radiowych z zakresu bezpieczeństwa seniorów na antenie Polskiego Radia Białystok, właczenia się do konkursu dotyczącego stworzenia tematycznego wiersza, anegdoty bądź fraszki, a następnie wyłonienia trzech jego laureatów, z udziałem których zostanie nakręcony spot radiowy. Emisję materiału, na antenie radia, przewidziano pod koniec listopada. Już dziś zachęcamy wszystkich seniorów do słuchania audycji i przystąpienia do konkursu. Poniżej regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy.

na podstawie: Komenda Powiatowa Policji w Grajewie

Aktualności

Powrót na początek strony