Bieg Tropem Wilczym już w najbliższą niedzielę

Grajewo Biegnie2022.jpg

Już 6 marca 2022 roku o godzinie 12:00 z wielu punktów w Polsce i na całym świecie wyruszą uczestnicy biegu Tropem Wilczym.  W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja biegu. W Grajewie starujemy przy Grajewskiej Izbie Historycznej (ul. Legionistów 9).

 „Dystans pamięci” mierzy 1963 m – jest to długość nieprzypadkowa, ściśle związana z rokiem, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Na wszystkich biegaczy czeka 150 pakietów zestawu startowego złożonego z jubileuszowej koszulki, metalowej butelki, pamiątkowego medalu oraz materiałów informacyjnych. Dodatkowo na uczestników wydarzenia czekać będzie grochówka i ciepła herbata.  

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o projekcie, jego historii i innych wydarzeniach organizowanych w ramach akcji, konieczniej zajrzyj na stronę internetową biegu https://tropemwilczym.org/

 

Bieg Tropem Wilczym jest pierwszym wydarzeniem w Polsce organizowanym na tak wielką skalę. Został stworzony z myślą o pasjonatach historii oraz osobach, które chcą w pozytywny sposób uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Udział w inicjatywie to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu wolnego. Przedsięwzięcie z roku na rok przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych historią Żołnierzy Wyklętych. W 2020 roku został pobity rekord i aż 75 tysięcy biegaczy wystartowało w 370 lokalizacjach.

 O organizatorach wydarzenia głównego:

Fundacja Wolność i Demokracja jest niezależną, niepartyjną organizacją pozarządową. Od założenia w 2006 roku Fundacja działa w dwóch zasadniczych obszarach: pomocy Polakom na Wschodzie oraz wspierania przemian demokratycznych na terenach byłego Związku Sowieckiego. 

Strona internetowa: https://tropemwilczym.org/ 

 

Organizatorzy lokalni: Miasto Grajewo, KS Maratonka Grajewo, MOSiR Grajewo i Grajewskie Centrum Kultury.

 

Aktualności

Powrót na początek strony