Podsumowanie wakacji 2020 z Grajewskim Centrum Kultury

Ilustracja do artykułu GCK12.jpg

Wakacje 2020 już za nami. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem działalności Grajewskiego Centrum Kultury w okresie ubiegłych 2 miesięcy. Grajewskie Centrum Kultury w ramach projektu „WAKACJE z GCK 2020” zorganizowało łącznie  41  wydarzeń wakacyjnych.

 

LIPIEC 2020

Wakacje z GCK rozpoczęły się pięciodniowym cyklem warsztatów pod tytułem „Zabawki z dawnych lat” (29.06 – 02.07). Każdego dnia uczestnicy mieli okazję poznać gry i zabawy, które porywały ich rodziców; a także stworzyć własne zabawki.

Muzeum Mleka wakacje rozpoczęło oryginalnie – warsztatami pod nazwą „Teatr Kamishibai” (jap. kami – papier, shibai – sztuka; 07.07). Dzieci podczas zajęć najpierw spędziły czas z Krówką Matyldą i obejrzały bajkę o jej królestwie, a potem stworzyły przepiękne ilustracje, dzięki którym mogły zaprezentować wspólnie stworzoną z nich opowieść.

Na warsztatach „Obrazek w ramce” w Muzeum Mleka (14.07) uczestnicy wykonywali ekologiczne ramki z motywem kwiatowym z wykorzystaniem kolorowego papieru, gazet, guzików, tasiemek itp.

W Grajewskiej Izbie Historycznej podczas zajęć „Budujemy Latawce” (21.07) można było stworzyć latawiec z własnym motywem artystycznym.

Na placu przed Muzeum Mleka odbyły się plenerowe zajęcia pt. „Parada krów” (25.07). Uczestnicy malowali kartonowe krowy, które potem mogli wykorzystać podczas korowodu z maskotką Muzeum – Krówką Matyldą.

W pracowni plastycznej Grajewskiego Centrum Kultury pod koniec miesiąca ruszył kolejny cykl warsztatów „Sztuka Cię szuka!” (27-30.07). Co się kryło pod tym hasłem? Na uczestników czekały takie atrakcje jak: malowanie modela, linorytowe wzory, krawiecki projekt plecaka czy plener malarski.

W Muzeum Mleka odbyły się warsztaty „Organizer na biurko” (28.07) – zajęcia, podczas których dzieci mogły stworzyć ekologiczny organizer wg własnej inwencji. Mamy nadzieję, że Wasze organizery zrobią furorę w nowym roku szkolnym!

W ramach pierwszego miesiąca wakacji w kinie GCK organizowane były seanse filmów dla dzieci po niższej cenie (5 zł) w dniach: 8 i 22 lipca – dwa seanse w obu terminach. Zorganizowano również kino pod chmurką przy scenie Klubu Hades (ul. Legionistów 9) w dniach: 3, 17 i 31 lipca.

W lipcu odbyły się dwie imprezy plenerowe. W odremontowanym Parku Solidarności odbył się familijny piknik pod nazwą „Urodziny Grajewa”, gdzie wspólnie z Miastem Grajewo świętowaliśmy 480-tą rocznicę nadania praw miejskich Grajewu. Na przybyłych czekały liczne animacje, gry, zabawy, warsztaty oraz występy artystyczne. Pod względem lokalizacji debiutem był piknik rodzinny „Historia grajewskich koszar” (26.07), który odbył się przy starej wieży ciśnień przy ul. Tabortowskiego. Przygotowano szereg atrakcji, m.in. grę miejską, potańcówkę oraz grilla miejskiego.

SIERPIEŃ 2020

Sierpień rozpoczął się patriotycznym akcentem - biegiem na terenie Klubu Hades ph. „Bieg – pamiętamy o Powstaniu”.

W Muzeum Mleka dzieci uczestniczyły w warsztatach „Biżuteria ze słomek ” (04.08)  podczas których wykonały unikalną biżuterię, która stała się dla nich niepowtarzalną ozdobą na każdy dzień. 

W Grajewskiej Izbie Historycznej odbyły się warsztaty „Kaligrafia – zdobienie liter i tekstu” (18.08). Dzieci wykazały duże zdolności artystyczne kaligrafując starannie i estetycznie przepiękne litery.

W pracowni plastycznej Grajewskiego Centrum Kultury dzieci uczestniczyły w warsztatach krawieckich „Leśne zwierzaki” (20.08). Największym powodzeniem cieszyły się liski, chociaż króliczki też się trafiły.

Warsztaty „Ozdoba na okno” (25.08) w Muzeum Mleka były okazją do zrobienia  niepowtarzalnych dekoracji, które będą ozdobą dziecięcych pokojów.  Policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Grajewie, odwiedzili uczestników spotkania i porozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na co dzień oraz bezpiecznym internecie.

W ramach pierwszego miesiąca wakacji w kinie GCK organizowane były seanse filmów dla dzieci po niższej cenie (5 zł) w dniach: 5 i 19 sierpnia – dwa seanse w obu terminach. Zorganizowano również kino pod chmurką przy scenie Klubu Hades (ul. Legionistów 9) w dniach: 14 sierpnia.

Na zakończenie wakacji, odbyło się długo oczekiwane wydarzenie  „Przy kawie i muzyce” w Muzeum Mleka.  Wystąpił zespół „Retro Orchestra” z programem „W rytmach Swingu i Bossa novy”, który przeniósł publiczność do niezapomnianych lat 30 i 40.

W sierpniu odbyła się jedna impreza plenerowa, Kulturalny Deptak (8-12.08) w Parku Miejskim przy ul. Wojska Polskiego.   Niewątpliwie była hitem wakacji! Przygotowaliśmy moc atrakcji dla każdej grupy wiekowej: m.in. warsztaty plastyczne, czy też warsztaty ginących zawodów (wikliniarskie, tkackie, garncarskie) oraz koncerty, gry i zabawy. 

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i aktywny udział w życiu kulturalnym miasta pomimo reżimu sanitarnego związanego z COVID 19. Czekamy na Was od września! Terminarz kulturalny i grafik kina znajdziecie pod adresem www.gckgrajewo.pl. Do zobaczenia!

GCK

Aktualności

Powrót na początek strony