Zagrali na piątkę

Pod wodzą nowego trenera Leszka Zawadzkiego piłkarze WARMII Grajewo w ubiegłą sobotę pokonali KS Michałowo aż 5:0. Grajewianie już po kwadransie gry prowadzili 3:0. W 4 minucie Arkadiusz Bogdaniuk po indywidualnej akcji wymanewrował defensywę i bramkarza gości zdobywając prowadzenie. Zaledwie 4 minuty później świetne dośrodkowanie Stankiewicza wykończył Kondratowicz, który w 13 minucie wykorzystał fatalny błąd doświadczonego Roberta Kucharczyka i podwyższył na 3:0. Tuż po tym golu stadion w Grajewie nawiedziła potężna ulewa, która przypominała tę sprzed równo 2 lat, kiedy 5 września 2018 roku z powodu obfitych opadów deszczu mecz WARMII z TUREM Bielsk Podlaski został przerwany po pierwszej połowie i dokończony po tygodniu. Tym razem na szczęście udało się dokończyć spotkanie. W pierwszej połowie goście wcale nie załamali się trzybramkowym prowadzeniem WARMII. W 26 minucie Filip Święciński fantastycznie obronił strzał i dobitkę gracza KS Michałowo. Niespełna 10 minut później za faul na wychodzącym na czystą pozycję Kondratowiczu czerwoną kartkę otrzymał Paweł Zabrocki z zespołu gości. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy meczu Kondratowicz wykorzystał sytuację sam na sam z Kucharczykiem, w której znalazł się po dobrym podaniu Sypytkowskiego. W następnej fazie gry nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji. Żal zwłaszcza tej z 62 minuty, kiedy Mikucki świetną „podcinką" przelobował bramkarza, ale trafił w słupek. W 82 minucie Paweł Górski efektowną, precyzyjną „główką" wykończył kapitalne dośrodkowanie udanie debiutującego przed grajewską publicznością Jana Bińczaka, ustalając wynik meczu na 5:0 dla WARMII.

05.09.2020 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – KS Michałowo 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Arkadiusz Bogdaniuk 4′, 2:0 Dawid Kondratowicz 8′, 3:0 Dawid Kondratowicz 13′, 4:0 Dawid Kondratowicz 48′, 5:0 Paweł Górski 82′

WARMIA: 12.Święciński –  5.Randzio (Kpt), 15.Koszczuk, 18.Edison, 6.Stankiewicz – 4.Mikucki (70′ 13.Wójcicki), 17.Arciszewski, 19.Nowik (46′ 16.Sypytkowski),  8.Bińczak (83′ 14.Śleszyński) – 7.Kondratowicz (79′ 2.Niebrzydowski), 9.Bogdaniuk (70′ 11.Górski)

REZERWA: 12.Sobolewski – 2.Niebrzydowski, 3.Kukliński, 11.Górski, 13.Wójcicki, 14.Śleszyński, 16.Sypytkowski

KS: 1.Kucharczyk (Kpt) – 6.Zabrocki, 20.Koźlik (57′ 9.Tchórznicki), 12.Małyszko, 7.Korotkiewicz (76′ 18.Lemański), 16.Tomczyk, 14.Butkiewicz (74′ 11.Doroszko), 8.Gryko, 17.Grabowski (86′ 10.Weremczuk), 15.Roszkowski, 19.Kondracki (43′ 2.Niegowski)

REZERWA: 28.Szczepanik – 9.Tchórznicki, 18.Lemański, 2.Niegowski, 10.Weremczuk, 11.Doroszko

Sędzia: Jakub Rutkowski (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Nowik (WARMIA), Butkiewicz, Korotkiewicz, Gryko (KS Michałowo)

Czerwona kartka: 35′ Paweł Zabrocki (KS Michałowo) – za faul

Trudno było sobie wymarzyć bardziej udany powrót Leszka Zawadzkiego na ławkę trenerską naszego zespołu. Wysokie zwycięstwo nad jedną z najsilniejszych drużyn w podlaskiej IV lidze ma swoją wymowę. Miejmy nadzieję, że to także potwierdzenie wyjścia z kryzysu naszego zespołu.

W niedzielę 13 września o 16:00 na boisku w Krypnie nasz zespół zmierzy się z KRYPNIANKĄ, która świetnie spisuje się w tym sezonie. W siedmiu rozegranych spotkaniach zespół z Krypna zdobył 15 punktów osiągając 5 zwycięstw. To będzie trudny mecz – pamiętamy spotkanie z KRYPNIANKĄ sprzed roku, kiedy zremisowaliśmy 2:2 pomimo prowadzenia 2:0 do przerwy. Gospodarze wyrównującego gola strzelili w doliczonym czasie gry.

Zapraszamy na relację tekstową z meczu w Krypnie w niedzielę od 16:00 na stronie http://kswarmiagrajewo.pl/

A już w następnym tygodniu grajewscy kibice będą mogli obejrzeć  aż dwa spotkania WARMII z HETMANEM Białystok! Najpierw w środę 16 września o 16:15 zmierzymy się z tym zespołem w 1/16 rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu woj. podlaskiego a w sobotę 19 września o godzinie 15:00 w meczu ligowym

Autor: Janusz Szumowski