WARMIA Grajewo zwycięża w Derby

Derby Wissa Warmia fot.10.JPG

W sobotnie popołudnie na stadionie Transgranicznego Centrum Dialogu Kultur im. J. Augustowskiego odbyły się Derby powiatu grajewskiego w IV lidze. Wissa podejmowała Warmię, a mecz ściągnął na trybuny blisko pół tysiąca kibiców. Tym razem lepsi okazali się goście, którzy wygrali 5 : 0. I gospodarze mogą się tylko cieszyć z tak nikłej porażki.

Od pierwszych minut dominowali goście, którzy już w 1 minucie byli bliscy prowadzenia po strzale Mazurka. Za chwilę kilka innych dobrych okazji. Gospodarze w 8 minucie mieli rzut wolny. Uderzenie Jastrzębskiego pewnie łapie bramkarz. W 21 minucie strzał Domańskiego wybija Kravchuk. Jednak dobitka Mazurka wpada do siatki. Pięć minut później wrzutka w pole karne Rafała Kalinowskiego i Mazurek głową zdobywa drugą bramkę. To mocno rozochociło Warmię i co rusz było gorąco na połowie Wissy. W 35 minucie szybki atak gości. Mazurek zagrywa piłkę do Domańskiego, który strzela obok bramkarza. To wzbudziło wielką radość w obozie gości i na części trybun zajmowanych przez licznych kibiców z Grajewa, którzy przez cały mecz kulturalnie i głośno dopingowali swych ulubieńców.

Po przerwie obraz gry się nie zmienia. Goście przeważają i mają sporo okazji do podwyższenia wyniku. Kilka razy bliscy zdobycia bramki byli m.in. Bukowski czy Kosikowski, a do tego Mazurek chciał zdobyć kolejną bramkę. W 60minucie przepiękną obroną  dwukrotnie popisał się Święciński. Kilka minut później Świderski strzela tuż obok słupka. Końcówka należała do Warmii. W 82 minucie Śliwowski wrzuca piłkę w pole karne, a Wójcki spokojnie zdobywa gola. W doliczonym czasie gry Edison dobija gospodarzy strzelając piątą bramkę.

Ten mecz pokazał, że Warmia potrafi się zmobilizować i tak grać, by zadowolić kibiców. Teraz przed nią sobotni mecz z Wigrami u siebie o godz. 16.oo. Wissa nadal w kryzysie. Okazją do przełamania będzie mecz z Krypnianką u siebie w najbliższą sobotę o godz. 13.00.

WJ

WISSA SZCZUCZYN -WARMIA GRAJEWO 0 : 5 (0:3).

Bramki: 0 : 1 -Arkadiusz Mazurek 21, 0 : 2 – Arkadiusz Mazurek 26, 0 : 3 – Dawid Śliwowski 35, 0 : 4 – Krystian Wójcicki 82, 0 : 5 – Edison 90+3.

WARMIA: Święciński – Edison, Mikucki, Śleszyński, Szybajło, R. Kalinowski, Kosikowski, Mazurek (70 Wójcicki), Bukowski (86 S. Sobolewski), Domański, Śliwowski (86 Dzierzgowski).Trener: Kamil Randzio.

WISSA: Kravchuk – Korytkowski (77 Zalewski), Wasilewski, Dziuba, Zięba, Zaczkowski, Gietek (75 Trzonkowski), Karwat, Dzięgielewski (86  Rapita), Kosowski (46 Świderski), Jastrzębski. Trener: Ireneusz Piwko.

Żółte kartki:Wasilewski, Korytkowski, Dzięgielewski (Wissa).

Czerwona Kartka: Denys Kravchuk 85 za faul.

Sędziowali: Marcin Czech jako główny oraz Kamil Niewiński i Damian Wielogórski (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).