WARMIA - HETMAN 8:0, WARMIA II - WISSA II 3:0

W sobotę 9 kwietnia piłkarze czwartoligowej WARMII Grajewo zmierzyli się przed własną publicznością z zajmującym przed spotkaniem ostatnie miejsce w tabeli HETMANEM Białystok. Grajewianie, którzy przystąpili do meczu bez pauzującego za żółte kartki Filipa Chmielewskiego i kontuzjowanego Mateusza Tuzinowskiego byli zdecydowanym faworytem spotkania i wygrali aż 8:0.

Wydawało się, że HETMAN wiosną jest nieco mocniejszym zespołem niż jesienią. Białostoczanie w trzech dotychczasowych meczach rundy wiosennej przegrali po 0:3 z MOSP Białystok i ORŁEM Kolno a także zremisowali 1:1 ze SPARTĄ 1951 Szepietowo. Tymczasem w sobotę na grajewskim boisku gospodarze dominowali od pierwszej minuty spotkania. Już w 2 minucie gry fantastycznym wykonaniem rzutu rożnego popisał się Dawid Skalski, który uderzeniem piłki bezpośrednio z narożnika boiska pokonał bramkarza gości. Kolejną bramkę dla gospodarzy strzelił w 25 minucie Dawid Kondratowicz, który sprytnie przelobował Tsishkina. Do przerwy trafili jeszcze do siatki HETMANA Tomasz Dzierzgowski, który wykorzystał fatalny błąd bramkarza HETMANA oraz Paweł Kossyk. WARMIA zmarnowała kilka innych sytuacji a goście praktycznie nie zagrażali bramce Łukasza Sobolewskiego.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Piąty gol dla grajewian padł po ładnej akcji Skalskiego, Dzierzgowskiego i Kossyka, który mocnym strzałem z pola karnego podwyższył wynik. Szóstą bramkę zdobył wprowadzony na boisko dziesięć minut wcześniej Igor Duchnowski. Do końca meczu grajewianie strzelili jeszcze dwa gole – z rzutu karnego po faulu na Krystianie Wójcickim trafił Paweł Kossyk a wynik na 8:0 ustalił strzałem głową Tomasz Dzierzgowski. Bramek powinno być więcej, ale kilku w kilku dogodnych sytuacjach nasi zawodnicy pudłowali. Nie ma jednak sensu narzekać, gdy wygrywa się tak wysoko. Nawet gdy nie było to zwycięstwo po pięknej grze.

W kolejnym meczu WARMIA zmierzy się w Krypnie w Wielką Sobotę 16 kwietnia o godzinie 13:00 z tamtejszą KRYPNIANKĄ. Następny mecz w Grajewie nasz zespół zagra 23 kwietnia o godzinie 16:00 z KS Grabówka.

09.04.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – HETMAN Białystok 8:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Dawid Skalski 2′, 2:0 Dawid Kondratowicz 25′, 3:0 Tomasz Dzierzgowski 31′, 4:0 Paweł Kossyk 33′, 5:0 Paweł Kossyk 66′, 6:0 Igor Duchnowski 75′, 7:0 Paweł Kossyk 77′ (rzut karny), 8:0 Tomasz Dzierzgowski 78′

WARMIA: 1.Sobolewski –  5.Randzio (Kpt), 18.Edison (46′ Krupa), 17.Maliszewski (66′ 15.Duchnowski), 6.Śleszyński (25′ 16.Bukowski) , 13.Hołtyn (46′ 4.Mikucki), 3.Mazurek, 8.Kossyk, 11.Skalski (70′ 19.Wójcicki), 9.Kondratowicz – 7.Dzierzgowski

REZERWA: 12.Święciński – 2.Krupa, 4.Mikucki, 10.Nikolaichuk, 15.Duchnowski, 16.Bukowski, 19.Wójcicki

TRENER: Leszek Zawadzki

HETMAN:  1.Tsishkin – 2.Staniszewski (76′ 15.Filimoniuk), 13.Mingielewicz, 20.Szycko, 17.Polak – 11.Kuczyński, 5.Krasowski, 8.Stefanowski, 10.Karpowicz (Kpt), 6.Zubrytski (46′ 9.Shakibani) – 7.Pruszyński (65′ 14.Murzyn)
REZERWA: 14.Murzyn, 15.Filimoniuk, 18.Dołhinko

TRENER: Mirosław Mojsiuszko

Sędzia:  Maciej Nowacki (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Hołtyn (WARMIA)

W niedzielę 10 kwietnia zainaugurowała rundę wiosenną podlaska A Klasa. W pierwszym meczu rezerwy WARMII spotkały się w Grajewie z rezerwami WISSY Szczuczyn. Po dobrym meczu nasz zespół zasłużenie wygrał 3:0. W pierwszej połowie grajewianie nie wykorzystali kilku znakomitych okazji. W drugiej części gry podopieczni trenera Kamila Randzio swoją przewagę udokumentowali bramkami. W 54 minucie sfaulowany w polu karnym gości został Krystian Wójcicki. Pewnym egzekutorem „jedenastki" był Maciej Krupa. Drugiego gola dla naszego zespołu zdobył strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryk Olszyński. Wynik na 3:0 ustalił Krystian Wójcicki, który otrzymał prostopadłe podanie od Mateusza Szumowskiego i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem WISSY.

Kolejne spotkanie nasz zespół zagra w Korycinie z tamtejszą KORĄ, która jest liderem w naszej grupie rozgrywek A Klasy. W Grajewie rezerwy zagrają 23 kwietnia o godzinie 11:00 z PROMIENIEM II Mońki.

10.04.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA II Grajewo – WISSA II Szczuczyn 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Maciej Krupa 54' (rzut karny), 2:0 Patryk Olszyński 64', 3:0 Krystian Wójcicki 87'

WARMIA II: 12.Święciński –  19.Jagielski, 3.Olszyński, 18.Krupa (Kpt), 4.Rybsztat (46' 16.Grabowski) – 11.Marczykowski (80' 5.Dawid Węgrzyn), 10.Nikolaichuk, 20.Witkowski (65' 6.Szumowski), 8.Chmielewski, 9.Wójcicki – 7.Damian Węgrzyn (70' 13.Nowakowski)

REZERWA: 1.Mysiewicz – 2.Poślednik, 5.Dawid Węgrzyn, 6.Szumowski, 13.Nowakowski, 15.Rutkowski, 16.Grabowski

TRENER: Kamil Randzio

WISSA II:  41.Sztukowski – 9.Mieczkowski (Kpt), 10.Wyszyński, 6.Polakowski, 4.Modzelewski (46' 2.Milewski), 18.Mikołajczyk, 13.Zyskowski, 19.Brzostowski (46' 16.Marcin Jaczyński), 15.Kukliński (65' 17.Kisielewski), 20.Dojlida, 99.Karwowski (60' 14.Sulewski)
REZERWA: 2.Milewski, 14.Sulewski, 17.Kisielewski, 5.Michał Jaczyński, 16.Marcin Jaczyński, 12.Cymkowski

TRENER: Piotr Polakowski

Sędzia: Mateusz Wilczko (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Witkowski, Marczykowski (WARMIA II), Milewski, Sulewski (WISSA II)