Orzeł - Warmia 0:1

Baner pomeczowy orzel.jpg

W sobotnie popołudnie piłkarze WARMII Grajewo pokonali w Kolnie miejscowego ORŁA 1:0. Gola na wagę zwycięstwa i trzech punktów zdobył w 32 minucie Brazylijczyk Edison.

 

Na sztucznej nawierzchni, gdzie od dłuższego czasu rozgrywa mecze i trenuje zespół trenowany przez Ireneusza Piwko naszym piłkarzom nie grało się dobrze. Od pierwszych minut spotkania gospodarze całym zespołem cofnęli się na własną połowę, oczekując ataków grajewian, naszych błędów i okazji do kontrataków. Ataki WARMII prowadzone były w zbyt wolnym tempie, by rozerwać szczelną defensywę zespołu z Kolna. Nieliczne strzały były niecelne, a sytuacji podbramkowych nie było w pierwszej połowie zbyt wiele. Najlepszej nie wykorzystał w 24 minucie Tomasz Dzierzgowski, który przestrzelił po podaniu Śleszyńskiego. W 32 minucie znów strzelał Dzierzgowski, ale tym razem Radchenko wybił piłkę na rzut rożny. Dośrodkował Paweł Kossyk a „Edi" strzałem głową zdobył gola dla WARMII i jak się okazało ustalił wynik meczu.

 

W drugiej połowie gospodarze ruszyli do ataku i trzeba przyznać, że kilka razy poważnie zagrozili naszej bramce, w której dobry mecz rozegrał Łukasz Sobolewski. Nasz bramkarz popisał się zwłaszcza w 64 minucie, gdy kapitalną interwencją wybił piłkę po strzale Banacha. Choć do końca meczu było nieco nerwowo, to jednak utrzymaliśmy zwycięski wynik i zdobyliśmy 3 punkty. Choć gra WARMII była daleka od ideału, to zwycięstwo w Kolnie trzeba docenić. Gospodarze wciąż bronią się przed spadkiem a na sztucznej trawie czuli się zdecydowanie lepiej niż my.

 

Po tym meczu WARMIA minęła w tabeli KS Grabówka i „podniosła" się na siódme miejsce. W następnej kolejce nasz zespół zmierzy się z walczącym o awans do III ligi ŁKS 1926 Łomża. Mecz odbędzie się w sobotę 4 czerwca o 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie.

 

Skrót z meczu: https://youtu.be/NDyESqbD7FM

 

28.05.2022 Kolno, boisko ze sztuczną nawierzchnią

ORZEŁ Kolno – WARMIA Grajewo 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Edison 32′

ORZEŁ: 12.Radchenko – 8.Pisiak, 7.K.Grala (46′ 4.Korzep), 15.Kopańczyk, 2.P.Sielawa, 11.Zaczkowski, 11.D.Grala, 13.Łazarczyk (Kpt), 10.Domurat, 17.P.Banach, 14.Trambecki

REZERWA: 99.Falkowski – 6.Rejmentowski, 4.Korzep, 16.Olszak, 5.K.Banach, 3.G.Sielawa, 19.Kleczyński

WARMIA: 1.Sobolewski – 5.Randzio (Kpt), 18.Edison, 15.Tuzinowski, 6.Śleszyński – 7.Dzierzgowski (90′ 13.Hołtyn), 8.Kossyk (88′ 19.Wójcicki), 16.Chmielewski, 3.Mazurek (90′ 10.Bukowski), 11.Skalski (83′ 20.Wojno) – 9.Kondratowicz

REZERWA:13.Hołtyn, 10.Bukowski, 19.Wójcicki, 20.Wojno,

Sędzia: Daniel Niemyjski (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Łazarczyk, P.Sielawa (ORZEŁ), Mazurek, Randzio (WARMIA)

 

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.pl

http://facebook.com/warmia

http://www.youtube.com/c/KSWARMIAGrajewo

Aktualności

Powrót na początek strony