Komunikat Burmistrza Miasta Grajewo

Ilustracja do artykułu Herb_Grajewa (2).jpg

 

Szanowni Państwo,

 

W Grajewie oficjalnie potwierdziły się 3 przypadki zakażenia koronawirusem. Są to: starsza kobieta, mężczyzna i dziecko. Osoby z ich bliskiego kontaktu objęte zostały kwarantanną. Wykonywane są kolejne testy. Musimy być świadomi, że może to być początek zachorowań w naszym mieście.

W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą i apeluję o zachowanie szczególnej ostrożności. Przestrzegajcie zasad higieny, zachowujcie dystans od innych osób, pamiętajcie o dezynfekcji rąk oraz używajcie maseczek i rękawiczek. Dbajcie o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Zwłaszcza osób starszych.

Pomimo iż, rząd znosi kolejne obostrzenia proszę, aby Państwo nie lekceważyli zaistaniałej sytuacji i ograniczyli wychodzenie z domu oraz unikali skupisk ludzi. Proszę też o rozważenie, czy w najbliższych dniach konieczne jest przyprowadzenie dziecka do szkoły, przedszkola lub żłobka bądź załatwienie danej sprawy w urzędzie czy innej placówce. Proszę pamiętać, że większość spraw mogą Państwo załatwić telefonicznie bądź za pośrednictwem internetu.

Wierzę, że trudną sytuację uda się opanować i koronawirus nie rozprzestrzeni się w naszym mieście. Jednak, aby tak się stało musimy być ostrożni i odpowiedzialni.

                                                                                                                               Z życzeniami zdrowia

 

                                                                                                                                 Dariusz Latarowski

                                                                                                                            Burmistrz Miasta Grajewo

 

Aktualności

Powrót na początek strony