Dyktando międzyszkolne 2021- lista laureatów

Dyktando międzyszkolne 2021 w Bibliotece Miejskiej (2).jpg

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Już od 8 lat Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie organizuje z tej okazji Miejski Konkurs Ortograficzny, aby najlepsi w dziedzinie ortografii uczniowie z grajewskich podstawówek mogli spróbować swoich sił i zawalczyć o tytuł Mistrza Ortografii. Po eliminacjach szkolnych nauczyciele klas trzecich wyznaczyli pięciu najlepszych uczniów z każdej szkoły do udziału
w Dyktandzie przygotowanym przez pracowników Biblioteki Dla Dzieci. Tradycją stało się już, że konkursowi przewodniczy Pani Lucyna Bagińska- Dyrektor Centrum Edukacji „Mentor” w Grajewie, wieloletnia polonistka z ZS nr 1 w Grajewie.

W tym roku, wyjątkowo, konkurs odbył się w trzech turach, w grupach pięcioosobowych. Uczniowie każdej ze szkół przybyli do Biblioteki o innej porze, tak aby dostosować się do ogólnie panujących  zasad reżimu sanitarnego i w bezpieczny sposób uczestniczyć w dyktandzie. Poziom umiejętności ortograficznych wśród uczniów klas trzecich wszystkich grajewskich podstawówek był bardzo zróżnicowany. Trzeba przyznać, że na podium znalazły się osoby wyjątkowo uzdolnione, które zdecydowanie wyróżniły się kompetencjami językowymi na tle pozostałych uczestników konkursu i uzyskały imponujące wyniki. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Organizatora.

Wszystkim uczniom i ich nauczycielom składamy serdeczne podziękowania za chęć udziału w konkursie, a zwycięzcom bardzo gratulujemy wspaniałych wyników!

Lista laureatów

I miejsce i Tytuł Mistrza Ortografii otrzymuje Aleksandra Burzyńska (SP 1)

II miejsce- Michał Moszczyński (SP 2)

III miejsce- Izabela Zyskowski (SP2)

Wyróżnienie- Maja Łukawska (SP4)

 

Aktualności

Powrót na początek strony