IV Pochód Ekologiczny

full (5).jpg

22 kwietnia obchodzimy "DZIEŃ ZIEMI". Przedszkola z Grajewa wzięły udział w pochodzie organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole nr 1 "AKADEMIA DOBREGO STARTU" w Grajewie, którego wspólnym celem było promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców miasta Grajewo.

W tegorocznym pochodzie uczestniczyło około 200 dzieciaków z lokalnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Jest to rewelacyjna frekwencja z czego bardzo się cieszymy. W pochodzie uczestniczyły jeszcze: Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Miejskie nr 2, Przedszkole Miejskie nr 4, Przedszkole Miejskie nr 6, Oddział przedszkolny w SP 1, Oddział przedszkolny w SP 4. Każda z placówek uczestnicząca w pochodzie przygotowała transparenty z hasłami ekologicznymi.

W otwarciu pochodu uczestniczyła również Pani Julita Wiluk inspektor ds. edukacji w Urzędzie Miasta Grajewo.

Na początku naszego spotkania przywitaliśmy wszystkich gości, a dzieci zaśpiewały hymn pt. "Zielony dom". Następnie wyruszyliśmy w drogę. Dzieci wspólnie maszerowały chodnikami miasta zaczepiając przechodnich w celu przeprowadzenia ankiety/quizu pt. "Jak segregujesz śmieci" ? Zadaniem przechodniów było posegregowanie śmieci do odpowiednich pojemników.

Pochód wzbudził wśród mieszkańców miasta Grajewo duże zainteresowanie i zaciekawienie. Spotykaliśmy się z częstymi uśmiechami i miłymi słowami spotkanych przechodniów. Jesteśmy dumni, że mogliśmy to zorganizować. :)

Razem dla naszej planety!

Aktualności

Powrót na początek strony