Rusza akcja #MaseczkaDlaSeniora60+ !

Ilustracja do artykułu Herb_Grajewa (2).jpg

 

Szanowni Państwo Seniorzy!

Od dziś, rząd wprowadził obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów, którzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka miasto Grajewo rozpoczyna akcję #MaseczkaDlaSeniora60+

Akcja skierowana jest do mieszkańców Grajewa powyżej 60 roku życia. Seniorzy otrzymają maseczki ochronne od miasta bezpłatnie. Wystarczy tylko do Nas napisać e-maila.

Zapotrzebowanie na maseczkę ochronną dla mieszkańca Grajewa powyżej 60 roku życia należy zgłosić za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając maila na adres sekretariat@um.grajewo.pl. W treści wiadomości należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia (dd-mm-rrrr) oraz adres zamieszkania. Dane te są niezbędne by doręczyć maseczki do Państwa skrzynek pocztowych, wówczas nie będziecie musieli wychodzić z mieszkań i domów.

Państwa dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celu dystrybucji maseczek ochronnych. Wysłanie e-maila jest dobrowolne i oznacza ono zgodę osoby wysyłającej/Seniora na przetwarzanie jego danych osobowych. Przed udostępnieniem danych osobowych Seniora drogą elektroniczną (e-mail) prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych zamieszczoną poniżej.

Zdajemy sobie sprawę, iż nie wszyscy seniorzy korzystają z poczty elektronicznej. W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców, aby przekazali i udostępniali tę informację wszystkim Seniorom. Pomoc rodziny i sąsiadów jest w tym przypadku niezwykle ważna.

Maseczki wielokrotnego użytku będą sukcesywnie roznoszone do wskazanych skrzynek pocztowych przez ratowników z Grupy Ratowniczej Nadzieja, Strzelców ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” oraz członków Stowarzyszenia MORSY Grajewo. Akcję dystrybucji maseczek koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie.

Maseczki dla seniorów szyją w ramach wolontariatu pracownicy miejskich jednostek podległych pod samorząd naszego miasta. Miasto przekazało niezbędne materiały (materiał, gumki, nici). Z tego miejsca serdecznie dziękuję za zaangażowanie w Akcję pracownikom: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Przedszkola Miejskiego nr 1, Przedszkola Miejskiego nr 4, Przedszkola Miejskiego nr 6 oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Ten trudny dla wszystkich czas epidemii, to sprawdzian z naszej odpowiedzialności i solidarności. Pomagajmy sobie wzajemnie.

Telefon kontaktowy do sekretariatu Urzędu Miasta: 86 273 0802.

                                             Dariusz Latarowski

                                              Burmistrz Miasta Grajewo

 

Aktualności

Powrót na początek strony