Wzbudzamy apetyt na czytanie

Przedstawienie w SP1 fot.10.JPG

Wzbudzamy apetyt na czytanie…

„Biblioteka ma w sobie coś magicznego. Jest niczym portal do wielu różnych światów"

(Amo Jones)

 

Dnia 6 i 7 czerwca nasza szkolna biblioteka zamieniła się w baśniowo-muzyczną krainę. Dzieci z oddziałów przedszkolnych: „Biedronki”, „Smerfy”, „Tygryski”, „Odkrywcy” i „Tropiciele” oraz uczniowie klas 1-2 obejrzeli przedstawienie teatralne: pt; „Królewna się nudzi”.

W role baśniowych bohaterów brawurowo wcielili się uczniowie klasy 2b: królowa – Maria Kamińska, Krystian Wiszowaty, królewna Aldona – Izabela Strzałko, Baba Jaga – Patrycja Danowska, Matylda – Gabriela Milewska, kot – Paweł Bukowski, sowa – Aleksandra Skorupa, bibliotekarz – Igor Więch, heraldowie – Oliwier Gapiński i Klara Niebrzydowska, narratorzy – Zofia Karczewska, Marcel Walczak, Juliusz Maciejewski, Michał Mudrak, Martyna Rodzeń Natalia Szczepańczyk, Miłosz Wierzbicki Borys Wiski.

 Nad reżyserią i scenografią przedstawienia czuwały panie z biblioteki - Renata Latarowska i Dorota Łaguna oraz wychowawczyni klasy 2b -  pani Bożenna Lachowicz.

Naszym celem było wzbudzenie apetytu na czytanie i zachęcenie najmłodszych uczniów do sięgania po książki również podczas tegorocznych wakacji.

Baśniowi bohaterowie mieli bowiem za zadanie pokazać, że książka może być świetnym pomysłem na nudę, że nie ruszając się nawet z miejsca można przeżyć wspaniałą, nie tylko wakacyjną przygodę.

Bajka opowiadała o tym, jak mieszkańcy królestwa próbują znaleźć zajęcie znudzonej królewnie Aldonie. Niestety nikomu z poddanych to się nie udaje. Sprytna Baga Jaga sprawia, że z komnaty królewny znikają wszystkie zabawki. Chcąc je odzyskać dziewczynka musi wyruszyć na służbę do chatki Jagi, by pomóc jej siostrzenicy Matyldzie w codziennych obowiązkach. Jednak wiedźma celowo ukrywa w „Księdze czarów” mapę z dawno zapomnianą, zamkową biblioteką. Plan zaciekawia królewnę, która wraz z Matyldą wyrusza na poszukiwanie zaginionego miejsca. Po odnalezieniu biblioteki królewna Aldona już nigdy się nie nudzi, ponieważ dzięki książkom przeżywa tysiące, a nawet i miliony przygód.

Przedstawienie było przeplatane radosnymi a zarazem zachęcającymi do śpiewania piosenkami, które widzowie chętnie nucili wraz z aktorami.

Wielkie brawa wszystkim młodym artystom za ogrom pracy włożonej podczas prób i piękną grę aktorską. Rodzicom dziękujemy za pomoc w doborze barwnych strojów i rekwizytów.

Mamy nadzieję, że egzemplarze książek, które wręczono paniom oddziałów przedszkolnych w podziękowaniu za wizytę w bibliotece, gromkie brawa i wzorowe zachowanie dzieci podtrzymają apetyt na wspólne czytanie książek. 

Aktualności

Powrót na początek strony