Dokumenty Zastrzeżone i System Zastrzegania Kart

Dokumenty zastrzeżone.jpg

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE
Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów: wyłudzenia kredytów, wynajem nieruchomości, przestępstwa podatkowe przeciwko budżetowi samorządu (np. zakładanie fikcyjnej działalności gospodarczej). Wg danych z najnowszego, 51. "Raportu o dokumentach infoDOK" z września 2022 r., w czasie trwania tego projektu udaremniono ponad 105,8 tys. prób wyłudzeń kredytów na łączną kwotę 5,45 miliarda złotych.

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE to akcja realizowana przez Związek Banków Polskich pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz we współpracy z Policją oraz Federacją Konsumentów. Celem jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. System nie koliduje z przepisami o wydawaniu i unieważnianiu dowodów osobistych.

System Zastrzegania Kart (+48) 828 828 828
System uruchomiony 1 stycznia 2014 roku przez Związek Banków Polskich. To narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828 828 by zastrzec swoją kartę.

Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym kosztem skorzystania z nuemru dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat jego operatora.

www.dokumentyzastrzeżone.pl


www.zastrzegam.pl

Aktualności

Powrót na początek strony