WARMIA - SOKÓŁ 1946 SOKÓŁKA 1:0

Zwycięstwem 1:0 nad SOKOŁEM 1946 Sokółka zainaugurowała w sobotę rundę wiosenną rozgrywek KEEZA IV ligi podlaskiej grajewska WARMIA. Mecz odbył się przy zamkniętych trybunach ze względu na rządowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Dużym wyzwaniem było przygotowanie boiska do gry. Po przerwie zimowej i ostatnich opadach w pierwszej kolejce spotkań rundy wiosennej spośród 8 zaplanowanych spotkań mecze na naturalnej nawierzchni miały odbyć się tylko w Michałowie i Grajewie. Nasze boisko znakomicie przygotowali pracownicy MOSiR i dzięki temu mecz z SOKOŁEM mógł się odbyć w terminie a jego rozegranie nie zaszkodziło murawie.

W składzie WARMII zabrakło w sobotę Marcina Mikuckiego, Pawła Sypytkowskiego i Wojciecha Koszczuka. SOKÓŁ przyjechał do Grajewa z nowym nabytkiem – przybyłym z Norwegii Safiollahem Shakibani, który dawał dużo jakości zespołowi z Sokółki. Goście od początku meczu radzili sobie dobrze i to oni mieli pierwszą okazję do zdobycia gola w 9 minucie, kiedy w zamieszaniu pod bramką WARMII piłkę wybił Edison. W 29 minucie Sobolewski świetnie obronił strzał Shakibaniego i wtedy było już oczywiste, że zwycięstwo nie przyjdzie gospodarzom łatwo.  Zwłaszcza, że bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Krzysztof Karpieszuk – nie tak dawno zawodnik ekstraklasowej kadry JAGIELLONII.

Tuż po rozpoczęciu gry po przerwie kapitalną okazję dla SOKOŁA miał Pasula, który przegrał pojedynek sam na sam z Sobolewskim. Nasz bramkarz złapał piłkę, wznowił grę a po chwili kontratak WARMII wykończył wracający do zespołu Tomasz Dzierzgowski, który z bliska zdobył gola – jak się okazało – na wagę trzech punktów. W kolejnej fazie gry nasz zespół miał kilka świetnych okazji do podwyższenia wyniku i „zamknięcia” tego meczu, ale szwankowała skuteczność. Goście do końca ambitnie walczyli o zmianę wyniku, ale grajewianie utrzymali prowadzenie i zasłużenie wygrali.

Za tydzień WARMIĘ czeka bardzo trudny wyjazdowy mecz z doskonale spisującym się w tym sezonie PROMIENIEM Mońki.