Konkurs historyczny rozstrzygnięty

kkonkurs.JPG

Konkurs historyczny „Wokół Polskich Symboli Narodowych’’ rozstrzygnięty
W dniu 19.05.2021 r. w Zespole Szkół im. Księdza J. K. Kluka w Wojewodzinie odbył się planowany konkurs historyczny „Wokół Polskich Symboli Narodowych''.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o polskich symbolach narodowych, a także wydarzeniach historycznych i postaciach związanych z ich dziejami. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu grajewskiego; przybrał on formę on-line. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu zawierającego pytania zamknięte.

Cieszy nas, że konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Bardzo dziękuję uczestnikom konkursu i nauczycielom przygotowującym młodzież. Serdeczne podziękowania kieruję w stronę współorganizatora – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie oraz p. Kazimierza Gwiazdowskiego Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i p. Waldemara Remfelda Starosty Powiatu Grajewskiego, którzy objęli honorowy patronat nad konkursem. W organizacji konkursu nieoceniona okazała się pomoc i inspiracja twórcza p. Julii Ksepko-Kurkowskiej Dyrektora ZS im. Księdza J. K. Kluka w Wojewodzinie oraz informatyczne opracowanie konkursu przez p. Ryszarda Rogińskiego Dyrektora ZS im. Księdza J. K. Kluka w Wojewodzinie. Za co im bardzo dziękuję. Na szczególne uznanie zasługuje również autorka pytań testowych p. prof. Anna Opara. Praca nad konkursem dostarczyła mi wiele satysfakcji, oczekuję twórczych uwag, motywujących do pracy nad drugą edycją konkursu w następnym roku szkolnym.

Organizator: Aniela Sypytkowska (nauczyciel historii w ZS Wojewodzin)

Laureaci konkursu:
I miejsce Szmigiel Weronika ZS Wojewodzin
II miejsce Rydzewski Bartosz ZS Nr 2 Grajewo
III miejsce Tomasz Bagiński ZS Wojewodzin

Wyróżnienia (za taką samą ilość punktów i kolejne czwarte miejsce z różnicą 1 punktu od nagrodzonego 3 miejsca) otrzymują :
- Piotr Staniszewski ZS Szczuczyn
- Renata Dobrowolska ZS Wojewodzin
- Michał Sobolewski ZS w Niećkowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie

Aktualności

Powrót na początek strony