Miasto przygotowuje się do realizacji jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych

spotkanie w UM (1).jpg

Modernizacja i przebudowa ciągu ulic: Konstytucji 3 Maja, Koszarowej, Krasickiego i 9 Pułku Strzelców Konnych to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Grajewie. Miasto Grajewo jest na etapie przygotowania dokumentacji projektowej.

 W środę, 13 marca odbyło się kolejne spotkanie Burmistrza Dariusza Latarowskiego z urzędnikami i projektantem podczas którego omawiane były koncepcje rozwiązań w ramach opracowywania dokumentacji projektowej zadania pn. „Przebudowa ul. Konstytucji 3 Maja, Krasickiego, 9 Pułku Strzelców Konnych i Koszarowej”.

 Przypominamy, że przetarg na opracowanie dokumentacji ogłoszony został w czerwcu 2023 r. W ubiegłym roku składany był również wniosek na dofinansowanie ze środków zewnętrznych remontu ul. Krasickiego. Niestety został odrzucony.

Po sporządzeniu dokumentacji projektowej i uzyskaniu wszystkich pozwoleń Miasto Grajewo będzie starało się o pozyskanie środków zewnętrznych na realizacje tej inwestycji. Jej koszt szacuje się na kilkanaście milionów złotych.

- Dobre drogi to podstawa. Modernizacje miejskich ciągów komunikacyjnych i budowa nowych od wielu lat są jednymi z priorytetowych inwestycji w Grajewie. Zwiększają bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się kierowców, rowerzystów oraz pieszych. Robię wszystko, aby ta inwestycja doszła do skutku – informuje Dariusz Latarowski Burmistrz Miasta Grajewo.

Aktualności

Powrót na początek strony