DZIĘKUJEMY TRENERZE!

ZAWADZKI.jpg

Mecz w Kolnie był ostatnim spotkaniem trenera Leszka Zawadzkiego w roli szkoleniowca WARMII Grajewo. Kilka dni temu opiekun naszego zespołu ze względu na sprawy rodzinne i nadmiar obowiązków służbowych poprosił Zarząd Klubu o wcześniejsze rozwiązanie obowiązującej do końca sezonu umowy.

 

Zarząd przychylił się do prośby trenera i umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Najpóźniej w poniedziałek 30 maja poznamy nazwisko nowego szkoleniowca naszego zespołu, który poprowadzi zespół do końca bieżącego sezonu to jest do 18 czerwca. Ze względu na zbliżające się, zaplanowane na 8 czerwca Walne Zebranie Wyborcze Członków K.S WARMIA obecny Zarząd zawrze krótkoterminową umowę z nowym trenerem, a o tym kto poprowadzi grajewski zespół w nowym sezonie 2022/2023 zdecydują nowo wybrane władze WARMII.

To było trzecie „wejście” trenera Zawadzkiego do naszego Klubu. Po raz pierwszy został on szkoleniowcem WARMII 1 października 2013 roku i pracował do 18 października 2014 roku. W ówczesnej III lidze podlasko – warmińsko – mazurskiej trener Zawadzki prowadził WARMIĘ w 37 meczach. W sezonie 2013/2014 grajewski zespół zajął 11 miejsce w końcowej tabeli i utrzymał się w III lidze po pamiętnym zwycięstwie 3:1 nad ŁKS 1926 Łomża w ostatniej kolejce sezonu. 

Po raz drugi Leszek Zawadzki został trenerem naszego Klubu 25 września 2017 roku. W sezonie 2017/2018 WARMIA zajęła drugie miejsce w końcowej tabeli IV ligi podlaskiej. W kolejnym sezonie 2018/2019 nasz zespół pod wodzą trenera Zawadzkiego powtórzył wicemistrzostwo IV ligi a do tego awansował do finału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Trzeci raz trener Zawadzki objął stanowisko szkoleniowca WARMII 31 sierpnia 2020 roku.

Bilans Leszka Zawadzkiego w roli trenera naszego zespołu jest godny szacunku. Poprowadził WARMIĘ w 155 meczach (146 ligowych i 9 pucharowych). W lidze odniósł 83 zwycięstwa, 24 remisy i 39 porażek. Zespół zdobył 327 bramek a stracił 176. W rozgrywkach o Puchar Polski grajewianie pod wodzą trenera Zawadzkiego wygrali 5 spośród 9 spotkań, ponieśli 4 porażki, a bilans bramkowy to 21-15.

Jesteśmy dumni ze współpracy z trenerem Zawadzkim, bardzo dziękujemy za Jego pracę i życzymy wszelkiej pomyślności. Nie mówimy „żegnaj!”. Mówimy „do zobaczenia!”.

 

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.pl

http://facebook.com/warmia

http://www.youtube.com/c/KSWARMIAGrajewo

Aktualności

Powrót na początek strony