IV Grajewski Orszak Trzech Króli za nami

IV Grajewski Orszak Trzech Króli - koncert (2).JPG

Po raz czwarty Grajewianie mogli uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli zorganizowanym w naszym mieście. W tym roku orszak odbył się w zupełnie innej formie.


Tradycyjny scenariusz Orszaku Trzech Króli 2021 miał wyrazić prawdy o Narodzeniu Zbawiciela słowami naszych najwybitniejszych poetów. Z powodu pandemii nie mogliśmy go przedstawić jako ulicznych jasełek. Być może dzięki temu spojrzymy na wszystko w nowy sposób. Jest to trudny okres do organizacji tak dużych wydarzeń jakim jest niewątpliwie Orszak Trzech Króli. Mimo tego udało się kontynuować coroczną tradycję poprzez koncert online  „Z kolędą dla Trzech Króli”.


Dnia 06.01.2021 roku o godzinie 18:30 w parafii pw. Św. Jana Pawła II w Grajewie  transmitowany był występ solistek Stowarzyszenia Kultura Niezależna oraz Partita. W repertuarze można było usłyszeć takie utwory jak: „Uciekali” z musicalu metro,  „Dzisiaj w Betlejem” czy „Jedyna taka noc” zespołu gospelowego Trzecia Godzina Dnia. Do tego wydarzenia wokalistki przygotowały się znakomicie, gdyż każdy wykonany utwór był znakomicie.  
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Starosty Grajewskiego Pana Waldemara Remfelda oraz Burmistrza Miasta Grajewo Pana Dariusza Latarowskiego, którym dziękujemy za wsparcie finansowe oraz życzliwość.


Szczególne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie kierujemy również do:
•    Ks. Tomasza Chludzińskiego, proboszcza parafii pw. Św. Jana Pawła II w Grajewie
•    Moniki Soroko, prezesa Stowarzyszenia Kultura Niezależna
•    Pauliny Wiśniewskiej, koordynatora Grajewskiego Orszaku Trzech Króli
•    Urszuli Właźniak, prezesa Stowarzyszenia Partita
•    Pawła Czerwińskiego, prezesa Intermarche
•    Wokalistek: Anny Czapskiej, Marii Czapskiej, Amelii Jaśkowskiej, Justynie Łajewskiej, Zuzannie Komor, Zofii Stankiewicz
•    Grzegorza Lendo i Tomasza Łaguny, dzięki którym możliwa była transmisja online
•    Mediów: grajewo24.pl, e-grajewo.pl, wzasiegu.pl, Radio Nadzieja, grajewo.pl

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność online, wsparcie i każde dobre słowo skierowane w naszym kierunku. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się nie tylko poprzez transmisję, ale przede wszystkim na żywo. „Panu dzięki oddawajmy” zarówno za ten piękny wieczór oraz za dobro, które się dzieje wokół nas.    

Organizatorzy

Aktualności

Powrót na początek strony