Medale dla Grajewa

W sobotę 25.09.2021 zawodnicy klubu Sportowego Ookami wzięli udział w prestiżowym, jubileuszowym turnieju Kobierzyce Cup 2021. Do rywalizacji stanęło ponad 300 zawodników z Czech, Danii, Ukrainy oraz Polski.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Nikola Dąbrowska, która w finale swojej kategorii zmierzyła się z klubową koleżanką Amelią Bobrowską. Obie zawodniczki wszystkie swoje walki wygrywały przed końcem regulaminowego czasu walki zdobywając ippon. Brązowy medal w tej samej kategorii do Grajewa przywiozła Zuzanna Jaczyńska. Bardzo dobrze zaprezentowała się także Aleksandra Dzięgielewska wygrywając po dogrywce swoja pierwszą walkę awansowała do ćwierćfinału. W kolejnej etapie skutecznie realizowała założenia taktyczne i zdobyła znaczną przewagę, jednak tym razem zabrakło koncentracji i w ostatnich sekundach walki to zawodniczka z Giżycka trafiła technika nożną w kask i cieszyła się z awansu do strefy medalowej. Wyrównane i bardzo mocne walki stoczyli także Amelia Sieniła oraz Dawid Klimaszewski. Oboje nieznacznie, po dogrywkach przegrali walki ćwierćfinałowe.

Walki oraz krótka relację z wyjazdu można obejrzeć na klubowym kanale w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCylylSZmoQNzHC4mWKyVAGA